Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Великий обмін полоненими між Україною та бойовиками: що варто знати

Великий обмін полоненими між Україною та бойовиками: що варто знати

Великий обмін полоненими між Україною та бойовиками: що варто знати
Відбувся довгоочікуваний обмін полоненими між Росією та Україною.
ВІДЕО ДНЯ

Вранці 29 грудня на контрольно-пропускному пункті "Майорське" на Донеччині відбувся обмін полоненими між Росією та Україною. А вже ввечері всі звільнені українці прибули до Києва. Про усі події, які йому передували та як відбувався сам процес – у матеріалі.

Полонені українці повернулись: як усе починалось

Обмін відбувся на контрольному пункті "Майорське". Сюди як з боку фейкової "ЛНР", так і з боку "ДНР" прибули автобуси з людьми, яких бойовики передали Україні. На таких же автобусах утримувані на українській території вирушили на окуповані. Сам контрольний пункт у день обміну не працював.

Реклама
Читайте також:
Зеленський посмертно нагородив командира 128-ї бригади
Великий обмін полоненими між Україною та бойовиками: що варто знати – 05
Реклама

Серед тих, кого отримали бойовики, були, зокрема, звільнені напередодні колишні "беркутівці", обвинувачені у теракті біля Палацу спорту в Харкові у 2015 році, підозрювані у причетності до захоплення будівлі МВС у Маріуполі 9 травня 2014 року, а також проросійський бойовик із Бразилії Рафаель Лусваргі.

Натомість Україна отримала здебільшого військових і цивільних. Також додому повернувся журналіст "Радіо Свобода" Станіслав Асєєв. Попередньо, бойовики передали Україні 76 осіб, а отримали 124. До обміну у в’язницях окупованого Донбасу перебували 227 осіб.

Під час обміну не минулося без курйозу. І "героєм дня" стали, як це не дивно, бойовики. Річ у тім, що їхній автобус, прибуваючи до "Майорського" потрапив у ДТП. Щоправда, аварія була не надто сильною, тому постраждати у ній навряд чи хтось міг. Зауважимо, що, окрім самих полонених, у автобусі також перебували представники сепаратистських ЗМІ.

Реклама

Як зустрічали полонених українців

Після Майорського звільнені українці вирушили до Чугуєва на Харкіщині, а звідти вже військовим літаком відправилися до "Борисполя". У столичному аеропорту їх зустрічали рідні та близькі. Очолив делегацію президент Володимир Зеленьский разом із командою.  

Великий обмін полоненими між Україною та бойовиками: що варто знати – 06

Що кажуть про обмін полоненими в Україні та Росії

Як офіційний Київ, так і Москва привітали обмін полоненими. Також до них долучилася й Німеччина. Зокрема, на цьому наголосила канцлерка країни Ангела Меркель під час телефонної розмови з російським президентом Володимиром Путіним.

Водночас очільник міжнародного комітету Ради Федерації РФ Костянтин Косачов зауважив, що цей обмін дає надію на те, що найближчим часом буде реалізовано всі пункти мінських угод.

"Формула Штайнмаєра та черговий обмін утримуваними особами створюють для цього необхідні передумови. Справа – за політичною волею Києва передусім і, зрозуміло, Донецька з Луганськом – не в останню. Зараз цю волю все ж проявили, попри опір з обох сторін", – додав сенатор.

Читайте також:
Командир 128 бригади підірвався на міні

Українська омбудсмен Людмила Денісова наголосила, що дехто зі звільнених із полону роками не мав можливості ступити на рідну землю та обійняти рідних.

Реклама

Вдячна усім, хто доклав неймовірних зусиль для того, щоб процес взаємного звільнення відбувся. Україна ще раз довела, що головною цінністю для держави є її люди. Ми ніколи не залишимо наших співвітчизників без уваги та підтримки, – зауважила вона.

Що відомо про наступний обмін полоненими

Український міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що українська сторона бачить для себе пріоритетом роботу над формулою обміну утримуваними особами "всіх на всіх". Тож це питання планують підняти на наступних раундах переговорів у нормандської форматі.

Крім того, у представництві Президента України в АР Крим повідомили, що кримські полонені будуть включеними до наступного етапу звільнення утримуваних осіб між Україною та Росією.

"Жоден громадянин України, кримський татарин чи українець, не є забутим. Боротьба за кожного нашого громадянина триває. Спільними зусиллями звільнимо кожного та звільнимо Крим", – наголосили у відомстві.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно