Сказ в Ужгороді: з початку року до медиків звернулося 5 містян

Життя  16 січня 2020 року, 14:05 1544

З початку цього року в Ужгороді п’ятеро містян звернулось до поліклініки з приводу укусів собак. Всі потерпілі розпочали профілактичний курс лікування вакцинами від сказу. Минулого року пацієнтів, що щепилися від цієї небезпечної хвороби, було аж 118!

Як розповів завідувач хірургічного відділення КНП Ужгородської міської поліклініки Михайло Пекар, щеплення здійснюється антирабічними вакцинами п’ятикратно протягом місяця.   Жодного випадку ускладнень внаслідок щеплень від сказу – не зафіксовано. Лікар наголосив, що сказ небезпечна та підступна хвороба, яка передається не тільки через укус, але й і через ослинення чи мікротріщини на шкірі.

Loading...

Читайте також:  В одному з притулків Мукачева підтвердився сказ у тварин: місто оголошено загрозливою зоною

 

Хвороба стрімко поширюється і вражає центральну нервову систему. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. Інкубаційний період сказу може тривати від одного тижня до року.  

Зазначимо, що днями на Миколаївщині помер чоловік, у якого було діагностовано сказ у тяжкій формі. 31-річного чоловіка вкусив безпритульний собака ще у серпні 2019 року, але постраждалий від профілактичних щеплень відмовився. Коли ж вже цього року 11 січня потрапив до лікарні з ознаками хвороби – медики не могли нічим допомогти…

За даними Всесвітньої організаії охорони здоров’я у 99% випадків смерті людини від сказу джерелом інфекції є собаки. Близько 40% жертв укусів імовірно скажених собак — діти віком до 15 років.

Читайте також:  Сказ у селі на Мукачівщині: худобі провели профілактичні щеплення

Разом із тим, за словами начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держспоживслужби в Закарпатській області Юрія Шимона, найчастіше хворіють на сказ (а відтак, є джерелом хвороби) лисиці. Так, минулого року фіксувались поодинокі випадки захворюваності на сказ серед тварин у всіх районах області, окрім Міжгірського та Великоберезнянського.

Фахівцями під час дослідження було виявлено 17 інфікованих лисиць, 5 собак, двоє котів та двоє корів. Проводиться весь комплекс заходів з профілактики сказу та лiквiдацiї вогнищ захворювання тварин.

Юрій Шимон наголосив, що безкоштовно зробити щеплення від сказу домашнім та безпритульним собакам та котам можна в державних ветеринарних лікарнях. Наприклад, в Ужгороді за адресою: вул. Золота, 24. Минулого року тільки в Ужгородському районі та в місті від сказу було щеплено 11тисяч 630 собак та 2 476 котів.

Нагадаємо, 12 закарпатців підчепили небезпечну хворобу. Кількість хворих може збільшитися.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0