Верховна Рада схвалила закон про середню освіту і пішла на поступки Угорщині

Життя  16 січня 2020 року, 16:25 1479

Верховна Рада ухвалила в остаточному другому читанні законопроєкт "Про повну загальну середню освіту", який виводить приватні школи з під дії статті 7 мовного закону – це було однією з вимог Угорщини у освітньому конфлікті з Україною. За законопроєкт сьогодні, 16 січня, проголосували 327 народних депутатів.

Як пояснили у Міносвіти, закон передбачає три моделі вивчення української мови у школах. Відповідна стаття документа була написана за результатами численних консультацій з представниками національних меншин та за результатами рекомендацій Венеціанської комісії.

Loading...

Читайте також:  Угорщина запрошує українців на безкоштовне навчання

Окрема модель сформована для учнів шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС.

У початковій школі вони навчатимуться материнською мовою, поряд з вивченням державної. У 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу має викладатись українською з поступовим збільшенням обсягу, щоб у 9 класі досягти позначки у не менше 40% предметів, які вивчаються державною мовою. Зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах має читатися державною мовою.

Читайте також:  Освітній закон: що про нього думають жителі угорськомовного села на Мукачівщині?

Водночас приватні заклади освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб, мають право вільного вибору мови освітнього процесу та зобов’язані забезпечити оволодіння їх учнями державною мовою відповідно до державних стандартів.

Нагадаємо, на думку глави МЗС Вадима Пристайка, Угорщина має зняти вето з проведення Комісії Україна-НАТО на політичному рівні після ухвалення Україною закону "Про середню освіту".

Як відомо, Угорщина блокує засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів і президентів. Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна не блокуватиме засідання тільки після внесення поправок до законів про мову та освіту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 2
Закарпатка 16.01.2020, 16:53
Я проти такого! Як це жити в Україні, і не знати толком державну мову?!? Ніде в світі такого нема! То лиш у нас всьо можна! І мову державну не знати, і 22-річним дітвакам-мільйонерам нерухомість в центрі вариша продавати, і ще багато чого!
Назар 16.01.2020, 16:28
Но туй го маєш! Нахилила Угорщина наших депутатів! Тепер другі країни будуть розказувати нам, що робити!