Великий піст 2020: коли починається, скільки триває і коли Великдень 2020

Життя  23 січня 2020 року, 17:18 11868

Великий піст складається із чотиридесятниці та Страсної седмиці (у народі ще називають Страсний тиждень). Піст покликаний підготувати віруючих до гідної зустрічі Воскресіння Христового або ж Пасхи.

Чотиридесятниця символізує сорокаденний піст Спасителя, а Страсна седмиця покликана згадати останні дні земного життя Ісуса Христа. Тривалість Великоднього посту – 48 днів.

Loading...

Читайте також:  Що можна їсти у Великий піст? Рецепти пісних страв до посту

Початок Великого посту у 2020 році – 2 березня. Завершення – 18 квітня. Таким чином православні християни святкуватимуть Великдень 19 квітня.

Піст – це, в першу чергу, період духовного очищення та вдосконалення. Сенс посту полягає не в тому, щоб відмовляти собі в їжі, а у концентрації на вічних людських цінностях та смиренному служінню Богу. Звісно ж, у цей час християни дотримуються певного обмеження в їжі. Віряни повністю виключають зі свого раціону м’ясо, молоко, яйця. Щодо вживання риби під час Великого посту, то церковним уставом її дозволено їсти під час великого свята Благовіщення та на Вербну неділю (Вхід Господній до Єрусалиму).

У період Великоднього посту не влаштовують гучні вечірки, не справляють весілля та інші світські заходи. Також потрібно стримувати себе у тілесних втіхах, не сваритися, не конфліктувати. Натомість потрібно більше молитись, ходити в церкву, допомагати людям.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0