У Чехії програмісти безкоштовно за два дні створили сайт, на який міністр збирався витратити 16 млн євро

Життя  30 січня 2020 року, 08:42 2018

Група програмістів з Чехії безкоштовно зробила і передала уряду державний сервіс, за який інша фірма мала отримати близько 16 мільйонів євро.

Розробники зробили це на знак протесту проти марнотратства Міністерства транспорту, де чиновники уклали невиправдано завищений контракт.

Все почалося з тендера на створення сервісу з продажу електронних дозволів на проїзд по платних швидкісних автомагістралях. Держзамовлення на 400 мільйон чеських крон (майже 16 мільйонів євро) включало у себе розробку інтернет-магазину і двох додатків для iOS і Android. Чотирирічний контракт на розробку і підтримку сайту уклали з підрядником Asseco Central Europe – відкритого конкурсу не було.

Loading...

Читайте також:  Історія про закарпатця, який втік із дому, а згодом заснував власний бренд

Це викликало обурення у чеському IT-співтоваристві. Власник компанії Actum Digital Томаш Вондрачек назвав тендер "абсурдним" і додав, що при бажанні ту ж роботу можна зробити "хоч за пару днів".

Вондрачек запропонував місцевим програмістам об’єднатися і провести хакатон, щоб створити аналог сервісу з держзамовлення. На заклики в соцмережах відгукнулися понад 300 програмістів з Чехії. У п’ятницю, 24 січня, на хакатон #Znamkamarada в офісі ініціатора зібралося 60 осіб, які приступили до роботи.

До вечора неділі вони зробили платформу fairznamka.cz, яка відповідала більшості вимог до сервісу за 16 мільйонів євро.

Уже в понеділок 27 січня сайт заробив у тестовому режимі. Він ще не підключений до держсистеми, але імітує всі необхідні функції. За першу добу сервіс відвідали понад 175 тисяч осіб. Оплата доступу до магістралі там ще недоступна, але є символічні жетони, всі кошти від продажу яких йдуть на допомогу дітям.

Уряд Чехії спочатку пропонував оплатити допомогу, але потім прийняв сайт fairznamka.cz в подарунок.

Через історії з великим держзамовленням міністра транспорту Чехії Володимира Кремліка відправили у відставку. Представники підрядника Asseco Central Europe заявили, що готові розірвати контракт без вимоги компенсації.

Джерело: Прямий
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0