В Угорщині спецтехнікою виловлюють сміття, що пливе із Закарпаття

Життя  6 лютого 2020 року, 12:53 2784 ВІДЕО

Через дощі значно піднявся рівень води у Тисі, а це, у свою чергу, спричинило підвищення кількості відходів, що стікають по річці на територію наших сусідів – в Угорщину.

У зв’язку з цим у місті Вашарошнамень було оголошено найвищий третій ступінь екологічної готовності та введено в експлуатацію нову техніку, яка постійно (24 години на добу) збирає сміття. 4 лютого це обладнання зібрало понад 60 тонн ПЕТ-пляшок та побутових відходів і продовжуватиме працювати на тій території, поки надходження сміття не вщухне.

Читайте також:  Пластик, меблі і туші тварин: річка Боржава на межі екологічної катастрофи

Також нагадали, що починаючи з 2004 року, у період дощів у Тису регулярно змивається чимало комунального сміття з України, яке річкою зносить в Угорщину. Біля міста Токай, а це на північно-східному боці країни, екологічні служби Верхньотисянського району щодня виловлюють в ріці десятки кубометрів сміття, яке могло потрапили туди з нелегального сміттєзвалища, звідки навіть найменші хвилі здатні переносити накопичене сміття.

Інтенсивність забруднення фахівці визначають за кількістю пляшок, що проходять через цей сегмент за хвилину: за останні 15 років на Тисі було 40 випадків, коли надходження сягало 50 пляшок за хвилину і більше, а піком поки що вважається 300-500 пляшок за хв.

Пластик та інше сміття не тільки забруднює багатий природними ресурсами ландшафт Тиси, але має і негативний вплив на тамтешній туризм.

Нагадаємо, мукачівців закликають здати використані батарейки на переробку.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Марія 06.02.2020, 13:02
Це початок кінця. Катастрофа екологічна, яка щороку стає лиш більшою. На жаль.