Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Україна планує спростити процедуру автоперевезень з Угорщиною: що зміниться

Україна планує спростити процедуру автоперевезень з Угорщиною: що зміниться

Україна планує спростити процедуру автоперевезень з Угорщиною: що зміниться

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час зустрічі з держсекретарем з питань транспорту Угорщини Ласло Мошоці обговорили подальший розвиток автосполучення між країнами. Зокрема, говорили про лібералізацію, тобто пом’якшення державного контролю на автомобільні перевезення між Україною та Угорщиною.

ВІДЕО ДНЯ

Наразі країни працюють над покращенням прикордонної транспортної інфраструктури, повідомили у Міністерстві інфраструктури.

Зокрема йдеться про будівництво об’їзної автомобільних доріг у Берегові та селі Астей до пункту пропуску "Лужанка", а також мостового переходу на міжнародному-автомобільному пункті пропуску "Захонь – Чоп". Криклій наголосив на важливості розвитку українсько-угорського транспортного діалогу.

Реклама
Читайте також:
Змінено правила ввезення на територію Угорщини та ЄС продукції рослинного походження

"Розвиток співробітництва між Україною та Угорщиною має позитивну динаміку. Українською стороною розроблено проєкт Протоколу про внесення змін до чинної двосторонньої угоди про міжнародне автомобільне сполучення. Ним передбачається лібералізація (пом’якшення державного контролю) двосторонніх та транзитних вантажних перевезень та нерегулярних пасажирських перевезень", – сказав Криклій.

Реклама

Що таке двосторонні та транзитні перевезення? Двосторонні перевезення – це перевезення, що виконує транспорт, який зареєстрований на території однієї зі сторін договору, тобто або України, або Угорщини. Транзитні перевезення – це проїзд або перевезення вантажів з однієї країни в іншу через проміжну країну.

Водночас міністр інфраструктури України Владислав Криклій зазначив, що треба відповідати вимогам часу — робити транспортні коридори цифровими, а це означає, що паперові дозволи на перевезення мають бути замінені зручними електронними сервісами.

"Україна та Угорщина є важливими учасниками "Ініціативи трьох морів". І розвиток транспортного сполучення між нашими країнами сприятиме реалізації транскордонних стратегічних проєктів із міжнародної логістики за осями Схід – Захід та Північ – Південь", – підкреслив Криклій.

Реклама
Читайте також:
МЗС України викликало на розмову посла Угорщини через його слова про Закарпаття

"Ініціатива трьох морів": головне

  • Це міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива. Вона об’єднує 12 країн Євросоюзу, які розташовані поблизу Балтійського, Чорного та Адріатичного морів.
  • Перший саміт відбувся у Дубровнику у 2016 році, але Україна не відповіла на запрошення, а значить не стала однією з країн-засновниць. Також ми втратили можливість приєднатись пізніше, бо держави-учасниці першого саміту вирішили, що учасниками зможуть бути тільки члени Європейської Унії. 
  • У листопаді 2019 року, під час візиту президента України Володимира Зеленського в Естонію він заявив, що Україна зацікавлена у приєднанні до ІТМ і має намір обговорити це питання з естонськими партнерами.
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно