Інфаркт завдав смертельного удару: помер відомий закарпатець

Життя  27 лютого 2020 року, 12:01 6507 ФОТО

25 лютого, на 73-му році життя, у Львові помер відомий скульптор із Закарпаття, автор пам’ятника Гуцулу – Юрій Гав’юк. Народився скульптор 27 вересня 1947 року у Рахові. Навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва, на відділі художнього скла. Творив коштовні скляні вироби, але погляд не відривав від майстерень скульпторів – йому подобалась робота з глиною.

Помер скульптор із Рахова Юрій Гав’юк

1982 року отримав перше серйозне визнання – Юрія Гав’юка прийняли до Спілки художників України. Творча спадщина закарпатця є надзвичайно багатоплановою, різноманітною та універсальною. Особливо уважно ставився до замовлень земляків. Кидав усе, навіть набагато привабливіші в матеріальному плані проекти, як тільки траплялася нагода зробити твір для рідного Рахова.

Читайте також:  Помер відомий закарпатський лікар

На головних площах і скверах міста встановлено пам’ятники Гуцулу в карбованій міді і Т. Г. Шевченку. А також у співавторстві з сином Олександром створили пам’ятники воїнам-афганцям, Володимиру Великому, Матері Божій, меморіальну дошку єпископу Івану Маргітичу та рельєф «Святе сімейство».

Пам’ятник Гуцулу, який створив Юрій Гав’юк

Місто віддячило митцю, визнавши його Почесним громадянином Рахова. Юрій Гав’юк був повен нових творчих планів, але підступний мікроінсульт та інфаркт завдали останнього смертельного удару. Остання воля Юрія Юрійовича була така: «Поховайте мене у рідному Рахові…».

Нагадаємо, помер колишній очільник Закарпаття.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Громадянка 27.02.2020, 19:44
Вічна пам"ять і блаженний спокій достойному земляку!