Сердобольний доктор Рішко
Коли артеріальний тиск без видимих причин раптом «застрибав», місцеві ескулапи, на жаль, нічим зарадити не змогли. Своєю проблемою при нагоді поділився з університетським колегою, який заспокоїв тим, що щось схоже недавно довелося пройти і йому.
ВІДЕО ДНЯТоді його товариш ректор Смоланка порадив звернутися до доктора Рішка. А професор-медик поганого не порекомендує! Почувши знайоме зі студентської лави прізвище мого давнього доброго знайомого, а нині лікаря-кардіолога Олександра Адальбертовича Рішка, я сповнився оптимізмом. У телефонній розмові з’ясувалося, що кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії медичного факультету УжНУ Олександр Рішко добре пам’ятає і мене, – пише Василь Гарагонич у газеті "Панорама" (номер від 12 березня).
Отож дорогою до БАМу, де на третьому поверсі Ужгородської міської клінічної лікарні розташована згадана кафедра, я воскрешав у пам’яті чимало приємних сторінок нашого спілкування з Сашею Рішком – молодіжним активістом, спортсменом-тенісистом і просто приємною людиною, зустріч з якою завжди була маленьким святом. Тим паче наприкінці 70-х років минулого століття Саша одружився з нашою землячкою-мукачівкою Олею – красунею і розумницею, яка також навчалася на медфаці, а її батько у часи суцільного дефіциту очолював центральний гастроном Мукачева. І нині у свої ...десят пані Оля – бізнесмен і меценат, яка всерйоз захоплюється латиноамериканськими танцями, за своїми фізичною формою і привабливістю готова дати фору молодим «міскам», молодшим за неї втричі!
Доктор Рішко дуже зрадів такому пацієнтові, тим паче, що ми ґрунтовно не бачились кілька десятиліть. А емоційний стан лікаря швидко передається потенційному хворому і слугує найкращим чином швидкому одужанню. З’ясувалося, що буквально переді мною до Олександра Адальбертовича зі схожою проблемою навідувався ще один наш спільний товариш молодості, а нині один з проректорів університету. За кілька візитів лікар призначив мені купу аналізів, общупав-обміряв усі показники і призначив лікування. Забігаючи наперед скажу, що у ході кількамісячного оздоровлення всі основні параметри життєдіяльності прийшли в норму, за що я неймовірно вдячний доктору. А коли людина себе нормально почуває, чому б не влаштувати легкий допит своєму давньому знайомому. Тим паче, що для цього днями буде гарний привід. 15 березня, в історичний для Закарпаття день, доценту Рішку виповнюється 65 років. Це за паспортом, бо тілом і душею йому на кілька десятиліть менше!
РекламаОлександр Рішко в родинному колі
Народився наш колега в Ужгороді у самому центрі міста біля обласного білого дому. Окрім Саші, який був передостанньою дитиною, у батьків було ще троє синів. З юних літ захоплювався настільним тенісом, став майстром спорту і багаторазовим чемпіоном УжНУ. У 1978-му році закінчив медфак УжДУ, а у 1991-му захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук у Москві у відомому на весь світ Університеті дружби народів імені Патріса Лумумби. Присвятив себе дослідженню цікавої тематики про вплив солі на гіпертонію, якою фундаментально займався його наставник професор Михайло Фатула. Своїми вчителями-наставниками і друзями-колегами вважає Андрія Сочку та Юлія Рошковича, Михайла Лазорика та Михайла Шютєва... А що людині потрібно для щастя? Щоб із ентузіазмом йшла на роботу і з радістю поверталася додому. Тут його зустрічають кохана дружина, батькова гордість – двоє золотих синів Степан і Юрій, які розлетілися по світу, внучка Ніколь і донедавна – дорога теща Едіта Йосипівна, яка впродовж кількох десятиліть балувала всю родину кулінарними шедеврами. У вільний час Рішки багато подорожують. Вже відмітилися на Мальдівах, у Таїланді, Сінгапурі, Нідерландах, Португалії... Окрім спорту, кохаються у мистецтві. Ось і недавно подружжя Рішків було помічене на відкритті персональної виставки у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді художника – друга сім’ї Михайла Повка...
РекламаДоктор Рішко – прихильник профілактичної медицини через здоровий спосіб життя та регулярні медичні обстеження з метою діагностики та упередження факторів ризику хвороб. Сама людина, – на глибоке переконання Олександра Адальбертовича, – має дбати про своє здоров’я, а медицина лише сприяти і допомагати.
Термін «сердобольний» словники тлумачать як вболівати за когось, співчувати чужому горю, нещастю, бути жалісливим, чуйним. Саме таким є університетський доцент-кардіолог Олександр Рішко – доктор, який завжди поспішає на допомогу до всіх, хто її потребує. І в цьому є найвища його відданість і вірність колись даній клятві Гіппократа.