Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Життя "з нуля": як Закарпаття стало новим домом для вимушених переселенців із Донбасу

Життя "з нуля": як Закарпаття стало новим домом для вимушених переселенців із Донбасу

Життя "з нуля": як Закарпаття стало новим домом для вимушених переселенців із Донбасу
ВІДЕО ДНЯ

Більше 5 років тому Костянтин Блажевих разом із своєю сім’єю та двома собаками вимушено переїхав із окупованого Донецька. У минулому економіст, зараз займається громадською діяльністю. У 2015 році чоловік став одним із засновників організації "Закарпаття-Донбас". Це об’єднання допомагає переселенцям із окупованих територій почати життя на Закарпатті із чистого аркуша.

"Із 2015 року гостро стояла проблема гуманітарного харатеру: ми займалися збором продуктів харчування та одягу. Також допомагали з житлом, здебільшого в його оренді", – розповідає Костянтин Блажевич, голова правління ГО "Закарпаття-Донбас".

Реклама
Читайте також:
Переселенка із Луганської області шиє маски в Ужгороді

 Анжела Бабкіна, членкиня ГО "Закарпаття-Донбас" каже, що згодом,  після переїзду, для людей найважливішим було відчути себе частиною громади.

Реклама

"Ми зрозуміли, що гуманітарка – це шлях в нікуди, вона завжди комусь потрібна. Практично, якщо організація хоче розвиватися, тоді треба думати про такі напрямки роботи, які цікавлять. І нас цікавило саме громадське життя, – розповідає Анжела Бабкіна. – Ми усвідомлювали що, процес, який стосувався житлових питань, ми не зможемо вирішити, якщо не будемо частиною громади. Не тільки ми відчуватимемо себе частиною громади, а й, якщо громада буде розуміти, що ми вже є її частиною".

Тетяна Хорошилова переїхала в Ужгород із Макіївки ще на початку бойових дій. У рідному місті працювала психологом. Переїхавши до Ужгорода, жінка відстоювала права переселенців та разом із командою намагалася покращити їхній побут. Зараз жінка працює у Закарпатському обласному центрі соціально-психологічної допомоги.

"Наша громадська організація робить усе для того, щоб внутрішньо переміщені особи, які обрали нові громади для себе, отримали можливість повністю адаптуватись, інтегруватись саме через наявність постійного житла в Ужгороді", – зазначає Тетяна Хорошилова.

Реклама

Зараз організація активно працює над тим аби в переселенців з’явилось власне житло. Два роки тому Ужгородська міська рада виділила землю під будівництво майбутньої дев’ятиповерхівки, в якій розміститься більше 50 сімей.

"Ми розуміли, що питання житла постане гостро, і буде стояти гостро. Спочатку міська рада виділила нам котельню, стару, під реконструкцію, для будівництва житлового будинку. Потім ми оформили землюв оренду. Тепер ми на цій землі зможемо побудувати дев’ятиповерховий будинок", – говорить Костянтин Блажевич, голова правління ГО "Закарпаття-Донбас".

Читайте також:
Дім мрії збудують в Ужгороді для переселенців

Попри тугу за колишнім життям, зараз вони не уявляють свого майбутнього без вже такого рідного Закарпаття: "За все своє життя, якби я знала, що є таке місце, де мені так добре, то я вже, напевно, давно б переїхала. Ну, так ся стало, тож я вдома. За це я люблю Закарпаття", – ділиться Тетяна Хорошилова.

Анжела Бабкіна розповідає: "В Ужгороді в мене відчуття спокою. І коли повертаюсь із якогось відрядження, то я завжди видихаю із думкою, що я вдома!".

Життя "з нуля": як Закарпаття стало новим домом для вимушених переселенців із Донбасу – 01

Цей матеріал представлений ГО «Закарпатське Вільне Медіа» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Його створення стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГО «Закарпатське Вільне Медіа» та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно