Точніший, ніж підвищена температура, — експерти розказали про симптом коронавірусу у молоді

Життя  8 квітня 2020 року, 22:00 Анастасія Лукашевська 9019

Втрата нюху та смаку може бути єдиним точним симптомом коронавірусу COVID-19. Масштабне дослідження свідчить, що у 60% хворих з підтвердженим діагнозом були розлади нюху. Команда вчених з Королівського коледжу Лондона за допомогою додатка Covid Symptom Tracker зібрала і проаналізувала дані більш ніж 400 000 інфікованих SARS-CoV-2, у яких проявився один або більше симптомів. Як з’ясувалося, 59% з тих, кому поставили діагноз COVID-19, втрачали смак та нюх. Експерти вважають, що проблеми з нюхом і смаком можуть бути єдиним симптомом коронавірусу передусім у молодих людей.

Loading...

Читайте також:  Пандемія коронавірусу: документи на перебування українців у сусідній країні будуть продовжені

За словами вчених, втрата нюху може бути точнішою ознакою COVID-19, ніж підвищена температура. Вони рекомендують включити цей індикатор в список симптомів коронавірусу. Як раніше повідомлялося, ВООЗ зараховує до симптомів коронавірусу жар, сухий кашель і болі в м’язах. Згідно з нашими даними, в поєднанні з іншими симптомами люди, що втратили смак і нюх, в три рази частіше заражаються COVID-19, і тому повинні самоізолюватись на сім днів, щоб знизити поширення цього захворювання, – сказав автор дослідження, професор Тім Спектор.

Підтверджує такі висновки й недавнє дослідження британських оториноларингологів. Вони з’ясували, що у третини південнокорейських пацієнтів з позитивним тестом на коронавірус були виявлені проблеми зі сприйняттям запахів і смаків.

Нагадаємо, що лікарі назвали ознаки того, що людина вже перехворіла коронавірусом.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0