В уряді призначили відповідального за переговори з країнами, які захочуть запросити заробітчан

Життя  30 квітня 2020 року, 10:37 1081

Переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт, буде вести віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко. Як повідомляє "Європейська правда", про це сам Пристайко сказав в інтерв’ю сайту "Сегодня".

"Сьогодні прем’єр-міністр уповноважив мене займатися цим питанням з конкретними країнами про організовані поїздки. Ми зараз намагаємося визначити, як організовано дати таку можливість людям, які хочуть працювати за кордоном. Цих людей цінують за кордоном, своїм сім’ям в Україні вони приносять дохід", – сказав Пристайко.

Loading...

Читайте також:  В уряді вже кажуть про можливість "точкових" дозволів на виїзд заробітчан, – ЗМІ

За словами віцепрем’єра, в уряді б хотіли, щоб ці люди залишилися в Україні і зробили "внесок в економіку країни, наприклад, побудувавши свої ферми".

"Державі ці люди дуже потрібні. Вони гнучкі, активні, готові виїхати за тисячі кілометрів від рідної домівки, щоб заробляти. Адже ми ж не Радянський Союз, ми не можемо їх тримати насильно", – сказав він.

Пристайко повторив позицію уряду про те, що немає ніякої мови про будь-які заборони на виїзд, і заявив, що чартери для сезонних працівників будуть організовуватися постійно.

Однак, за його словами, важливо зрозуміти різницю між заробітчанами, які постійно неорганізовано перетинають український кордон, чим посилюють ризики загрози нового спалаху коронавірусу, і сезонними робітниками, які їдуть за кордон на 3-6 місяців з виконанням умов обсервації і вимог безпеки.

"Ви ж бачите, які області постраждали від коронавірусу найбільше. Давайте говорити чесно - це області вздовж кордону. Тому, одна справа, коли ми говоримо про сезонних працівників, які їдуть на сезонні роботи на 3-6 місяців, маючи медичну страховку, гідну зарплату, форми і умови роботи, і роблять це не перший рік. Щодо таких робітників ми продовжуємо вести переговори з конкретними країнами і будемо забезпечувати цю організовану сезонну роботу", – заявив він.

Читайте також:  Одна з країн Європи знову почала видавати робочі візи заробітчанам, – ЗМІ

Віцепрем’єр зазначив, що в Фінляндії сезонні робітники, які туди приїжджають, "проходять обов’язкову обсервацію, яку оплачує уряд або компанії, які їх наймають".

Пізніше Пристайко написав у Twitter, що він буде "координувати взаємодію з колегами у країнах ЄС щодо організованого виїзду за кордон сезонних робітників з України".

Джерело: ЄП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0