"Кріпацтво повернулось": реакція соцмереж на рішення влади заборонити заробітчанам виїжджати за кордон

Життя  30 квітня 2020 року, 13:07 1365

27 квітня посол Естонії в Києві Каймо Кууск заявив, що Кабінет міністрів України тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу.

Посол додав, що якщо в якійсь конкретній країні ЄС є родичі, то можна виїхати. Наземні пункти пропуску відкрито, і можна виїхати до Польщі, Румунії, Угорщини, а також Словаччини.

Loading...

Читайте також:  Чехія звернулась до української влади через заробітчан

Тим часом, у Польщі готували організовувати чартерні рейси для українців, аби ті їхали на роботу навіть під час карантину. Про таку підготовку заявив президент служби персоналу промисловців Кшиштоф Інглот. За його словами, в Польщі гостра нестача людей для роботи в сільському господарстві. Фермери не зможуть зібрати урожай без сезонних робітників, які зазвичай приїжджали з України. 

Німецькі фермери, мовляв, вже привезли сезонних робітників з Румунії. Польські ж фермери бідкаються, що незабаром потрібно буде збирати спаржу, скоро достигне й полуниця, а робочих рук як не було, так і нема.

Роботодавці готові були оплатити чартери, бо втратити урожай набагато дорожче.

Однак 28 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Міністерство закордонних справ України вважає нелогічним вивезення українських робітників до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі.

Таким чином МЗС не сприятиме організації чартерних рейсів для українських заробітчан, а отже їх поки не виконуватимуть. Хоча до цього, як мінімум, один такий рейс був.

Однак 29 квітня в аеропорту Бориспіль заблокували виліт чартера із заробітчанами, які прямували до Лондона. 116 пасажирів багато годин чекали дозволу полетіти до Британії. І тільки майже за добу виліт дозволили.

Як реагують соцмережі

На заблокований чартер активно реагували соцмережі. Активні користувачі Facebook, блогери та політики різко критикують таке рішення влади. 

Більшість порівнює ситуацію з поверненням кріпацтва. 

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0