Підтримка регіонів Чехії – шанс для оновлення закарпатських шкіл

Життя  1 травня 2020 року, 11:08 Андрій Слохіняк 4491 ФОТО

Два регіони Чеської Республіки – край Височина і Пардубицький край, а також Закарпатська область України продовжують активну та плідну співпрацю, результатами якої є оновлення багатьох об’єктів соціальної інфраструктури в нашому регіоні. Цей рік не є винятком.

І хоча в області триває карантин, та все ж про заклади освіти у такий складний час не забуває ніхто. Ба більше, робота над ремонтами шкіл Закарпаття триває. Яскравим прикладом цього є Свалявська ЗОШ №1.

Свалявська ЗОШ №1

Голова Благодійного фонду “ВіЗа” Володимир Чубірко у соцмережі “Фейсбук” зазначив: “Через карантин та відсутність учнів у Свалявській ЗОШ №1 нам вдалося оперативно завершити реконструкцію даху згаданої школи. Проект реалізовувався Благодійним Фондом "ВіЗа" за співфінансування Свалявської районної ради та Пардубіцького краю Чеської Республіки. Нам вдалося за 6 місяців завершити ці роботи і цей проєкт став першим реалізованим цьогоріч у співпраці із чеськими колегами. Раніше у цьому навчальному закладі було замінено вікна та встановлено котельню. Вдячний усім, хто долучився до цієї доброї справи!”.

Loading...

Читайте також:  Культура і мова зближує: як Чеський центр в Ужгороді знайомить закарпатців із Чехією

Однак співпраця охоплює не лише міста Закарпаття, а й гірські населені пункти, які довго чекали на оновлення важливих інфраструктурних об’єктів. Село Залом Хустського району теж має статус гірського населеного пункту. І в цьому селі знаходиться школа, у якій навчаються 176 вихованців. Директор школи Ольга Мигалко зауважила, що завдяки співпраці з чеськими партнерами на території школи були замінені вікна.

школа у селі Залом Хустського району

“Ми цієї підтримки очікували давно. Адже протягом 30 років у навчальному закладі не проводилась заміна вікон. Погода і час вплинули на їх стан. Тому в класах було некомфортно проводити навчальний процес. І протягом минулого року були встановлені нові енергозберігаючі вікна та двері. Тепер у наших класах та кабінетах тепліше. І взимку діти вже сиділи у кофтинках за партами”, – мовила очільниця навчального закладу.

Завдяки підтримці Чехії у школі села Залом поміняли вікна

За її словами, наразі для школи актуальною проблемою є ремонт даху. Адже він знаходиться в аварійному стані. І у січні цього року представники краю Височина разом із депутатами Закарпатської обласної та Хустської районної рад оглядали школу. Наразі вже є проектно-кошторисна документація. І очікується, що вже цьогоріч приміщення школи буде покрите новим сучасним дахом.

Читайте також:  Вчителі однієї із шкіл Закарпаття підготували для учнів зворушливе відео

Не менші сподівання на чеських партнерів покладають і у Боронявській ЗОШ Хустського району. Адже тут планується оновлення фасаду початкової школи. Директор навчального закладу Василина Попадинець зазначила журналісту “PMG.ua”, що кошторис на ремонт фасаду початкової школи вже розроблений. Представники краю Височина відвідали об’єкт і виявили бажання внести свою частку на виконання згаданих вище робіт. За її словами, влітку планується початок ремонту.

У Боронявській ЗОШ Хустського району планують оновити фасад

Багаторічна співпраця чеських країв із Закарпаттям вже не один рік приносить плоди для малих населених пунктів області. Згадані приклади є підтвердженням того, що таку співпрацю потрібно надалі продовжувати. Адже це шанс для розвитку нашого краю, особливо населених пунктів у гірській місцевості, які цього потребують.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0