Новий ЦНАП – нові можливості: як реформа децентралізації спрощує життя жителям Вільховецької ОТГ

Життя  14 травня 2020 року, 10:30 Андрій Слохіняк 5629 ФОТО

Наближення адміністративних послуг до громадян, зручне та спрощене їх надання – це все переваги створення ЦНАПів (центрів надання адміністративних послуг) у об’єднаних територіальних громадах. Тепер, щоб отримати потрібну послугу, жителям населених пунктів ОТГ не треба їхати в районний центр чи ходити по кабінетах різних установ.

Значно простіше можна отримати необхідні послуги в ЦНАПах. Один з таких нині успішно функціонує у Вільховецькій ОТГ Тячівського району.

ЦНАП Вільховецької ОТГ

Як розповів керівник ЦНАПу Вільховецької об’єднаної територіальної громади Іван Мандзюк, ЦНАП розпочав свою роботу по виготовленні закордонних та українських паспортів у Вільховецькій ОТГ з початку жовтня 2018 року. І вже за місяць, 6 листопада 2018 року, було вручено перший паспорт своєму власникові.

Loading...

Читайте також:  В ЦНАПі Мукачева надають понад 300 адмінпослуг

 

За майже рік роботи, станом на 20 вересня 2019 року, завдяки функціонуванню ЦНАПу понад 805 тис. грн. надходжень отримав місцевий бюджет, видано 660 українських та 3600 закордонних паспортів.

У ЦНАПі Вільховецької ОТГ виготовляють українські та закордонні паспорти

Загалом послугами паспортного столу у ЦНАПі скористалося понад 5 200 осіб. Через рік Центр надання адміністративних послуг переїхав у відремонтоване приміщення колишнього Будинку культури. Ремонт ЦНАПу проводився за кошти місцевого бюджету, а також за підтримки програми “U-LEAD з Європою”. За словами Івана Мандзюка, за підтримки цієї Програми ЦНАП Вільховецької ОТГ отримав меблі, комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення. 

Варто зауважити, що експертами U-LEAD  Центр надання адмінпослуг Вільховецької громади визнаний кращим серед ЦНАПів, які працюють у сільській місцевості України. Голова громади Михайло Цірик зазначив, що причин такого успіху є кілька: “По-перше, центр громади – село Вільхівці має вигідне географічне розташування. До головного населеного пункту громади легко дістатись з усіх сіл ОТГ. І через це село проходить основний автошлях. По-друге, ставлення спеціалістів ЦНАПу до своєї роботи. Це фахові люди, які швидко і доступно надають нашим жителям усі необхідні послуги. Адже вони пройшли програму з підвищення кваліфікації, яку розробили експерти Програми U-LEAD. По-третє, це сучасне приміщення європейського зразка, в якому є усі зручності”.

Читайте також:  Уряд схвалив перспективний план Закарпатської області

Наразі у Вільховецькій ОТГ є чимало планів щодо розвитку громади. Так, наразі планується запустити Сервісний центр МВС для реєстрації і перереєстрації транспортних засобів, створення автошколи, а також розміщення віддаленого робочого місця у селі Вільхівчик.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0