Карантин не призвів до збільшення обсягу заборгованості за спожиті населенням компослуги, – Мінрегіон

Життя  3 червня 2020 року, 12:34 1086

За 4 місяці (січень – квітень 2020) споживачі оплатили поточні рахунки за житлово-комунальні послуги на 99,7%, включнозі спожитим природним газом та електричною енергією.  

Про це заявила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська під час прес-конференції у форматі онлайн, організованої Національною спілкою журналістів України у вівторок, 2 червня. 

«Коли взяти ті комунальні послуги, якими опікується наше міністерство: централізоване опалення, водопостачання і водовідведення, утримання будинку, поводження з твердими побутовими відходами, - то рівень розрахунків за 4 місяці за цими видами послуг становить 94%. Якщо порівнювати з відповідним періодом минулого року, то цього року показник вищий: торік було лише 89%.По кожній із перерахованих послуг сплата в поточному році перевищує сплату в попередньому році, і це суттєве збільшення. Наприклад, за опалення споживачі розрахувалися на 97%, тоді як минулого року було 90%», – зазначила заступник міністра. 

Loading...

Читайте також:  Оплата за комунальні послуги: в Україні запровадили ряд пільг на час карантину

За період карантину (березень-квітень 2020) населення не лише оплачувало поточні рахунки, а й скоротило борги. Наприклад, борги за послуги опалення й постачання гарячої води скоротилися майже на 2 млрд. грн, додала Наталія Хоцянівська. «Карантин не став фактором накопичування боргів. Навпаки, рівень розрахунків підвищився, якщо порівнювати з минулим роком. Найкраще розрахувалися за спожиті комунальні послуги споживачі Вінницької, Сумської і Черкаської областей». 

У зв’язку з запровадженням антикоронавірусних заходів на 5 місяців продовжено термін вибору форми управління багатоквартирними будинками співвласниками таких будинків, наголосила керівник Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій Юлія Перчук. Раніше передбачалося, що співвласники приймуть рішення до 1 травня 2020.

Загалом в Україні нараховується 180 тисяч багатоквартирних будинків, із них у 32 тисячах уже створені ОСББ, – інформує прес-служба НСЖУ.

Карантин не призвів до збільшення обсягу заборгованості за спожиті населенням комунальні послуги - Мінрегіон

Для збільшення, натисніть на зображення

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0