Повернення більш жорсткого карантину імовірне вже у червні, – науковець
Минулого тижня статистика по коронавірусу COVID-19 в Україні змусила уважно рахувати інфікованих щодня. У четвер зафіксували антирекорд за весь час епідемії в країні – 588 хворих. Далі кількість нових випадків почала знижуватись. Але все-одно залишається на рівні півсотні. Водночас, тих, хто одужав, удвічі менше, ніж нових хворих за добу.
ВІДЕО ДНЯУ МОЗ не виключають небезпеку другої хвилі епідемії в Україні. І закликають не сприймати послаблення карантину, як його скасування. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.
На початку минулого тижня запровадили черговий етап послаблення карантину. І вулиці ще більше наповнилися людьми. Багато вже не носять масок. На терасах кафе чимало людей. Десь дотримуються дистанції, хтось її нехтує. Тож показники інфікування почали зростати.
Саме така активність людей та їх скупчення і призвело до росту інфікованих, говорить доктор біологічних наук, академік Сергій Комісаренко.
Реклама"Наші люди чомусь забули, що пом’якшення карантину пов’язано з особистою відповідальністю. Вони вже більше збираються групами, практично ніхто не має маски", – каже він.
Послаблення карантину потрібне було, але із дотриманням усіх жорстких особистих санітарних правил, наголошує науковець.
"Якщо люди півгодини знаходяться в невеличкій кімнаті, яка не провітрюється, і серед них є людина, яка інфікована, вона може заразити всіх цих людей", – додає академік.
РекламаУтім, другої хвилі захворюваності не уникнути, каже академік. Головне її не пришвидшити.
Повернення більш жорсткого карантину імовірне вже у червні, наголошують і науковці, і урядовці. Тож, аби не втратити того, що маємо зараз, не забуваймо про маски там де людно, тримаймося відстані та миємо руки.