Повернення більш жорсткого карантину імовірне вже у червні, – науковець

Життя  8 червня 2020 року, 07:44 5858

Минулого тижня статистика по коронавірусу COVID-19 в Україні змусила уважно рахувати інфікованих щодня. У четвер зафіксували антирекорд за весь час епідемії в країні – 588 хворих. Далі кількість нових випадків почала знижуватись. Але все-одно залишається на рівні півсотні. Водночас, тих, хто одужав, удвічі менше, ніж нових хворих за добу.

У МОЗ не виключають небезпеку другої хвилі епідемії в Україні. І закликають не сприймати послаблення карантину, як його скасування. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня. 

Loading...

Читайте також:  В Україні вже кілька днів поспіль спостерігається значний приріст інфікованих COVID-19

На початку минулого тижня запровадили черговий етап послаблення карантину. І вулиці ще більше наповнилися людьми. Багато вже не носять масок. На терасах кафе чимало людей. Десь дотримуються дистанції, хтось її нехтує. Тож показники інфікування почали зростати.

Саме така активність людей та їх скупчення і призвело до росту інфікованих, говорить доктор біологічних наук, академік Сергій Комісаренко.

"Наші люди чомусь забули, що пом’якшення карантину пов’язано з особистою відповідальністю. Вони вже більше збираються групами, практично ніхто не має маски", – каже він.

Послаблення карантину потрібне було, але із дотриманням усіх жорстких особистих санітарних правил, наголошує науковець.

"Якщо люди півгодини знаходяться в невеличкій кімнаті, яка не провітрюється,  і серед них є людина, яка інфікована, вона може заразити всіх цих людей", – додає академік.

Утім, другої хвилі захворюваності не уникнути, каже академік. Головне її не пришвидшити.

Повернення більш жорсткого карантину імовірне вже у червні, наголошують і науковці, і урядовці. Тож, аби не втратити того, що маємо зараз, не забуваймо про маски там де людно, тримаймося відстані та миємо руки.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0