Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Почав діяти новий реєстр препаратів програми "Доступні ліки"

Почав діяти новий реєстр препаратів програми "Доступні ліки"

Із 1 червня 2020 року діє новий реєстр препаратів програми «Доступні ліки». Зараз у програмі 246 препаратів, 77 з яких для пацієнта є повністю безоплатними, це на 4 препарати більше, ніж було у попередньому реєстрі, а також 169 з невеликою доплатою.

ВІДЕО ДНЯ

До нового реєстру включено ще 7 нових лікарських засобів. 187 препаратів – для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – для діабету ІІ типу, 15 – для бронхіальної астми, 1 препарат для лікування ревматоїдного артриту.

Читайте також:
В Україні швидкими темпами поширюється рак
Реклама

Коли програма стартувала, у квітні 2017 року, вона містила 153 торгові назви препаратів, з яких безоплатно отримати можна було 23. Тобто за час роботи програми вибір для пацієнта зріс більш ніж удвічі.

За час дії програми ужгородці скористалися нею за 37 938 рецептами, інформує управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради.

Реклама

Нагадаємо, Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет 2-го типу. Лікар у рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми – кошти державного бюджету.

Із 1 квітня 2019 року програма фінансується безпосередньо Національною службою здоров’я України і відпуск медикаментів відбувається тільки за електронним рецептом. Це дозволяє отримати ліки у будь-якій аптеці на території України, яка бере участь у програмі “Доступні ліки”, незалежно від того, де виписано рецепт.

Щоб отримати ліки за програмою, потрібно звернутися до сімейного лікаря. Лікар виписує електронний рецепт, вказуючи міжнародну непатентовану назву медичного препарату і відсилає смс-повідомлення на мобільний телефон пацієнта. Пацієнт показує смс-повідомлення в аптеці і отримує ліки.

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно