УжНУ – 11-й у рейтингу університетів "ТОП-200 Україна 2020"

Життя  7 липня 2020 року, 16:24 1901

Напередодні вступної кампанії Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував академічний рейтинг закладів вищої освіти "Топ-200 Україна 2020". Ужгородський національний університет уперше піднявся на 11-ту сходинку цього "табелю о рангах" закладів вищої освіти, який публікується вже 14 років. 

 Як інформують укладачі рейтингу, для забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. А будь які дані або оцінки самих університетів та органів управління не використовувалися.

Loading...

Читайте також:  УжНУ – 12-й серед українських вишів у світовому рейтингу U-Multirank

Як повідомляє офіційний сайт УжНУ, експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів і розраховували рейтинг за 10 показниками, 6 із яких є міжнародними, 4 – національними.

Загальна оцінка університетів базується на сукупності таких показників:

  • привабливість університету для абітурієнтів (середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом в 2019 році).
  • академічна діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу QS World University Rankings);
  • міжнародна діяльність (участь в програмах Erasmus+ Європейського Союзу);
  • науково-видавнича діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу Scopus);
  • якість підготовки (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт);
  • навчально-наукова робота (стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених);
  • оцінка науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх інтернет-сайтів (позиція університету в міжнародному рейтингу Webometrics);
  • цитованість наукових праць вчених університету (Google Scholar Citations);
  • якість представлення та популярність ЗВО у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників (UniRank);
  • винахідницька діяльність (кількість отриманих патентів вченими університету в 2019 р.).

Читайте також:  В УжНУ хочуть впровадити електронний студентський квиток

Ректор УжНУ Володимир Смоланка так прокоментував опубліковані результати рейтингування. "Це дуже висока позиція, адже ми впритул наблизилися до ТОП-10 провідних університетів
країни. Цей рейтинг – всебічна, ґрунтовна оцінка роботи університетів. Правильно, що в цьому році враховано результати міжнародних рейтингів, де у нас зараз високі позиції. Тішимося, що впродовж останніх років УжНУ демонструє прекрасну динаміку росту. Всім колективом й далі наполегливо працюватимемо над удосконаленням усіх аспектів нашої діяльності. Це, надіємося, дозволить претендувати на те, щоб потрапити у першу десятку найкращих вітчизняних університетів", – зазначив Володимир Смоланка.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0