Лікар розповів про блискавичний розвиток пневмонії при COVID-19

Життя  16 липня 2020 року, 10:54 6229

Вірусну пневмонію при коронавірусі (COVID-19) вважають атиповою через те, що в більшості випадків вона протікає нестандартно. Як повідомив в інтерв’ю "Фактам" доцент кафедри хірургії №1 Київського медичного університету, керівник Всеукраїнського респіраторного клубу Євген Симонець, запалення легенів, яке викликане особливо агресивними збудниками вірусних інфекцій (грипу, коронавірусу), відрізняється від звичної пневмонії.

"Часто симптоми наростають блискавично: підскакує висока температура, і виникають потужні зміни в легеневій тканині (паренхімі)", – зазначив він. Однак бувають випадки, коли вірусна пневмонія починається як банальна ГРВІ.

Loading...

Читайте також:  Безсимптомний коронавірус: лікар пояснив що це і чим небезпечний

"Іноді навіть сімейний лікар чи терапевт сумніваються в діагнозі. Буває, що лікар сприймає запалення легенів як грип – на момент огляду пацієнта ознак пневмонії не було. А через 5-7 годин вони з’явилися, і хвороба почала стрімко розвиватися", – наголосив Симонець.

За його словами, на відміну від вірусної бактеріальна пневмонія не виникає на порожньому місці, адже бактерії активуються на тлі зниження імунітету, яке трапляється з багатьох причин.

"Запалення легенів можуть викликати будь-які збудники, але найчастіше це пневмокок, стафілокок, стрептокок. Якщо йдеться про внутрішньолікарняну інфекцію, потрібно шукати синьогнійну паличку або вкрай небезпечний золотистий стафілокок, що не чутливий до основних типів антибіотиків", – додав лікар.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0