МЗС веде переговори про відкриття Шенгену для українців

Життя  21 липня 2020 року, 10:44 1156

Міністерство закордонних справ домовляється з державами-членами Шенгенської зони про дозвіл на перетин кордонів, однак прогрес у цьому питанні є обмеженим. Про це заявив міністр Дмитро Кулеба, відповідаючи на запитання "Європейської правди" на брифінгу у МЗС.

Міністр повідомив, що кордони для українців відкрили вже 39 країн, переважно віддалених, але запевнив, що також ведеться робота над розширенням дозволу мешканців в’їзду до держав-членів ЄС.

Loading...

Читайте також:  Серед українських заробітчан у Чехії виявили кілька випадків коронавірусу

"Ситуація з країнами Шенгену є найбільш чутливою, оскільки є рекомендації Єврокомісії (за якими кордон з Україною лишається закритим). Окремі країни можуть іти на ті чи інші поступки, але загалом діють в у рамках цих рекомендацій", – пояснив Кулеба.

Зокрема, міністр підтвердив відкриття в’їзду українців до першої з держав Шенгену – Словенії – але за умови їхньої самоізоляції.

"Ми розмовляємо з різними країнами і намагаємося хоч якийсь коридор створити. Це складна розмова, але ми не полишаємося зусиль. Те, що до Словенії можливо в’їхати за умови 14-денного карантину – означає, що це можливо", – заявив він.

Читайте також:  Євросоюз дозволив відкрити кордони для окремих категорій українців

Міністр також нагадав, що прикордонники ЄС, залежно від країни, пропускають лише окремі категорії громадян – зокрема, тих, хто має посвідку на проживання, сезонних працівників, дипломатів, тих хто прямує на навчання, моряків, що прямують на своє судно тощо.

Нагадаємо, сусідня країна продовжила заборону на в’їзд до 15 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0