Водіям розповіли важливі деталі щодо проходження обов’язкового техогляду

Життя  28 серпня 2020 року, 15:39 1241

Згідно з Правилами дорожнього руху забороняється експлуатація транспортних засобів, якщо вони не пройшли обов’язковий технічний контроль.

Про це повідомляє "Дорожній адвокат".

За приписами ч. 3 ст. 121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов’язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, є підставою для накладення штрафу в розмірі 340 грн. Під час повторного протягом року порушення водія можуть позбавити посвідчення водія від 3 до 6 місяців.

Loading...

Читайте також:  Повернення техогляду: що потрібно знати

Згідно зі статтею 35 Закону України "Про дорожній рух", обов’язковому технічному контролю не підлягають, зокрема, легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, за умови, якщо ці транспортні засоби не використовується з метою отримання прибутку.

Відповідно до ДСТУ 3649-97 транспортні засоби вагою до 3 500 кг і кількістю місць для сидіння, крім сидіння водія, не більше восьми відносяться лише до категорії "В", тобто до легкових автомобілів.

Згідно із Законом "Про митний тариф", за кодом 8703 класифікуються автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей, включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі.

Таким чином, автомобілі типу "Вантажопасажирські-В" з кількістю місць для сидіння не понад дев’яти, які за своєю конструкцією та обладнанням призначені для перевезення пасажирів та їх багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки, є не вантажними автомобілями, а легковими.

А тому відповідно до ст. 35 Закону "Про дорожній рух" такі автомобілі обов’язковому технічному контролю не підлягають (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку).

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0