Горіховий Спас 2020: історія та традиції свята

Життя  29 серпня 2020 року, 10:29 5439

У суботу, 29 серпня, православні віряни відзначають Третій Спас. Цього дня Церква згадує перенесення Нерукотворного образу Спасителя. У народі свято також відоме під назвами Хлібний Спас, Горіховий Спас або Спас на полотні. 

Третій Спас: історія свята

29 серпня православні відзначають Спас Нерукотворний – свято на честь перенесення Нерукотворного образу Спасителя в Константинополь.

Згідно з біблійним переказом, Ісус Христос умив обличчя водою і потім витер рушником, на якому відобразився його лик. Цей рушник з нерукотворним образом Спасителя зцілив правителя міста Едесси, що сприяло поширенню християнства в цьому регіоні. Також з полотном пов’язують безліч інших чудес і зцілень.

Loading...

Читайте також:  Як у Мукачеві святкують Успіння Пресвятої Богородиці

Традиції на Хлібний Спас

З давніх-давен на Третій Спас освячувалися тканини із зображенням Спасителя, а під час військових походів такі полотна використовувалися як стяги.

На Спас люди намагалися скоріше зробити запаси їжі в коморах, з полів прибирали зернові, а жінки ткали полотна, щоб забезпечити сім’ю одягом.

До свята пекли перший хліб із зерна нового врожаю і дякували Господу. В обід люди відправлялися до церкви, щоб освятити випічку і помолитися біля ікони мученика Діоміда.

До вечора в селах чистили цілющі підземні джерела і колодязі, після чого сідали за стіл, до якого подавали хліб, пироги та горіхову настоянку (в цей час встигали лісові горіхи, звідси й назва Горіховий Спас).

Прикмети на 29 серпня

  • Якщо журавель відлетить до третього Спаса – на Покров буде морозно.
  • Після Успення прийшло – сонце на осінь пішло.
  • Почався дощ з грозою – осінь буде теплою.
  • Ластівки відлітають у три рази, в три Спаси.
  • Багато горіхів – в майбутньому році буде багато хліба.

Читайте також:  Різдво Святої Богородиці: чого не можна робити в цей день

Що не можна робити в Горіховий Спас

  • Відмовляти, якщо попросили про допомогу.
  • Лаятися, злитися, конфліктувати, ображати будь-кого.
  • Шумно відзначати, зловживати алкоголем.

Молитва в Спас Нерукотворний

Біля ікони Спасителя моляться про здоров’я як тіла, так і душі. З будь-яким проханням можна звернутися до Господа Бога, якщо воно йде від чистого серця.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0