В Україні вакцину проти коронавірусу випробують на добровольцях

Життя  17 жовтня 2020 року, 13:19 1653

Україна готується до випробовувань вакцини європейського виробництва проти COVID-19 на добровольцях. Про це повідомила директорка Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко в ефірі програми "Право на владу".

За її словами, наразі 25 інфекцій, окрім COVID-19, світ долає завдяки щепленням. Вакцина – найдешевший і найефективніший метод подолання будь-якої епідемії, вважає вона. Проте очікувати вакцину проти коронавірусу з доведеною ефективністю, яка пройшла три фази, раніше 2021 року не варто.

Читайте також:  У кількох районах Закарпаття виявили спалахи COVID-19

Першу заявку на проведення дослідження третьої фази вакцини європейського виробника МОЗ вже отримала, наразі у відомстві працюють над експертизою цих матеріалів, розповіла Думенко. Якщо безпека проведення дослідження підтвердиться, участь у тестуванні візьмуть 4,2 тисячі українських добровольців.

Повна інформація про всі дослідження буде зібрана у реєстрі клінічних досліджень – вона стане доступною після наказу Міністерства охорони здоров’я. Для участі в тестуванні розглядаються клінічні центри з відповідальними дослідниками у Києві, Вінниці, Львові та Івано-Франківську, уточнила директорка експертного центру.

За її словами, це будуть найближчі точки регіону, але в МОЗ очікують більшої кількості досліджень, оскільки українці відомі на міжнародному ринку як спеціалісти у цій галузі.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0