Сьогодні вночі українці зможуть побачити дивовижний зорепад

Життя  21 жовтня 2020 року, 20:38 4479

Зорепад Оріоніди досягне свого піку в ніч із 21 на 22 жовтня. Так, жителі країн Північної півкулі, включаючи Україну, зможуть побачити потік метеорів, що складається зі шматочків комети Галлея. При цьому світіння Місяця буде досить тьмяним, що посприяє кращому спостереженню яскравих смуг у небі. Під час піку Оріонід можна побачити близько 20 метеорів на годину, що падають зі швидкістю 66 кілометрів на секунду.

Оріоніди – швидкі білі метеори, але іноді зустрічаються й різнокольорові: червоні, жовті, помаранчеві, синьо-зелені. Спостерігати зорепад, який почався в середині жовтня, можна буде до початку листопада. Найкраще це робити після півночі та до світанку в місцях із невеликим світловим забрудненням на відкритому просторі: в лісі, степу, на березі водойм.

Loading...

Читайте також:  У небі над Ужгородщиною зафіксували незвичне природне явище

Свою назву метеорний потік отримав завдяки тому, що його метеори ніби вилітають із сузір’я Оріона – вище й лівіше яскравої помаранчевої зірки Бетельгейзе. Насправді яскраве видовище є шматочками комети Галлея. Її не видно з нашої планети, але вона залишає за собою слід у Сонячній системі.

Щороку Земля проходить через це поле, а в травні на нас чекає інша частина цього самого поля, що дозволить спостерігати метеорний потік Акварид.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0