"Ми близькі до катастрофи": міністр про ситуацію із коронавірусом в Україні

Життя  3 листопада 2020 року, 12:37 1248

Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні критична і швидко перетворюється зі складної на катастрофічну.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, виступаючи на засіданні Ради.

"Ми дійшли до точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, а й в усьому світі. Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову запроваджують жорсткі карантинні обмеження не просто так", – зазначив глава МОЗ.

Читайте також:  Майже 9 тисяч за добу: в Україні антирекорд за кількістю нових випадків коронавірусу

За словами Степанова, "попереду важкі часи".

"Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. Епідемія розвивається ураганними темпами по всьому світу. Нам необхідно приготуватися до неминучого: легко пройти другу хвилю неможливо. Тому наші зусилля спрямовані на те, щоб пережити ці випробування з мінімальними витратами", – підкреслив міністр.

"Але як би ми не намагалися збільшити кількість ліжок, все одно є межа, і в разі, якщо заповнення досягне 100%, нам доведеться застосовувати активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим з великими шансами на виживання. Це буде означати, що наша медична ситуація не витримала, фактично це буде катастрофа", – додав Степанов.

Глава МОЗ підкреслив, що якщо не буде достатньої кількості лікарів, "кількість ліжок вже не матиме ніякого значення".

"Ми проводимо роботу із залучення лікарів інших спеціальностей, а також інтернів та студентів медичних вишів для лікування ковідних хворих. ... Немає когось одного окремого відповідального за боротьбу з COVID-19, ніхто в світі не здатний самостійно вирішити проблему коронавірусу. Більш того – ніхто ні за кого не вирішить цю проблему. Проскочити не вдасться. Настав час особистої відповідальності кожного", – підсумував Степанов.

Джерело: Цензор.нет
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0