Як повертатись до роботи після подолання коронавірусу: поради медиків

Життя  10 листопада 2020 року, 14:55 2385

Щодня коронавірус долають понад 5 тисяч українців, але для повноцінного повернення на роботу потрібен час. Адже навіть із негативним тестом багато з них потерпають від головного болю та відсутності сил.

Негативний тест на коронавірус та  закритий лікарняний – це ідеальний набір для повернення до роботи, але лікарі нагадують – негативний тест не є обов’язковим. «Людина може бути здоровою, а тест може бути позитивним», – запевняє сімейна лікарка Наталія Шевчук.

Вона наполягає, чи можна на роботу вирішує лише лікар і роботодавець не має права вимагати. «Я несу юридичну відповідальність – може бути людина в колективі, чи не може. Не може директор школи, чи директор підприємства вирішувати безпечна людина, чи ні», – запевняє лікарка.

Loading...

Читайте також:  В Україні змінився перебіг коронавірусу: пояснення інфекціоністки

Ще влітку пацієнти видужували за 2 тижні, тепер хворіють щонайменше три і додалися сезонних хвороби, тому тим, хто перехворів варто остерігатись інфекційних хвороб. «Людина, яка перехворіла, в неї вже була дуже сильна атака на імунітет, вона вразлива  до інших інфекцій, до грипу, до ентеровірусу, до респіраторних вірусів», – каже лікарка.

Закритий лікарняний ще не означає, що з’явилися сили працювати, або бодай дійти до роботи. Після двох тижнів хвороби людина вже не заразна, тож лікарі рекомендують починати виходити на двір. Це і для легень корисно і легке кардіотренування.

Психологи додають – часто людей, які перехворіли, можуть оминати колеги, бо не знають про хворобу достатньо і тому бояться. Психологиня Олександра Литвинчук пропонує, щоб колеги та друзі не тікали, поясніть їм популярно – ви вже безпечні. І психологи, і лікарі радять – не намагайтеся відразу звернути гори.

Поясніть своєму роботодавцю, що наступні кілька тижнів ви слабші, аніж зазвичай і головне – не докоряйте за цю слабкість самому собі. «Потрібно себе прощати, ось у мене такий період і не завжди так буде, мені потрібен час для самовідновлення. Шукати баланс, наскільки я зараз можу», – радить Литвинчук. Краще подякуйте собі і своєму організму – ви майже справилися. 

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Я 12.11.2020, 06:49
Після перенесеної ,4 тижні тому, хвороби,почало постійно боліти в області серця, особливо вночі. Як з цим боротися??????