"Вірус став набагато агресивнішим", – Степанов закликав українців не займатися самолікуванням

Життя  11 листопада 2020 року, 11:46 3339

Вірус SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-19, став набагато агресивнішим, а кількість важких хворих збільшується. Такий висновок зробив очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов після спілкування з українськими медиками. Про це він повідомив під час брифінгу 11 листопада.

"Зараз набагато агресивнішим став цей вірус. Тобто кількість важких хворих збільшується. Це відбувається по всій країні", – зазначив Степанов.

Міністр із розповідей лікарів дізнався, що люди протягом 5-7 днів просто не звертаються до свого сімейного лікаря, лікуються самостійно. А також часто починають одразу вживати антибіотики чи інші лікарські засоби, бо "їм хтось це порадив". 

Loading...

Читайте також:  Лікарі обирають – кому дихати, а кому ні: журналіст розповів, що коїться у лікарні в Ужгороді

"Я прошу вас, шановні українці, припинити самолікування. Для того, щоб надавати кваліфіквану медичну допомогу, головне, допомогу, від якої вам буде ставати легше, ви будете одужувати, це треба, щоб робив виключно лікар", – звернувся до українців Степанов.

Він зазначив, що у лікаря є відповідні знання та протоколи лікування.

"Він знає, в якому стані ви перебуваєте, і що саме в цей момент треба давати. Ви ж вживаєте антибіотики на початкових стадіях, а ще інколи по 2-3 види антибіотиків. Від цього ви робите собі шкоду. В повному сенсі цього слова. Чому? Тому що якщо у вас буде стан, при якому дійсно знадобляться антибіотики, вони просто не будуть мати тієї дії, яка необхідна для процесу лікування", – пояснив Степанов.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0