Учені назвали першу ймовірну ознаку коронавірусу

Життя  28 листопада 2020 року, 14:32 14054

У хворого на коронавірус виникають сухість і неприємні відчуття в носі ще до того, як він втрачає можливість відчувати запахи та смак їжі. На думку групи іспанських учених з університетів Барселони й Мурсії, це один із тих симптомів COVID-19, який виникає на ранній стадії захворювання, і може бути майже непомітним. 

Фахівці досліджували так звані назальні симптоми в групі з 35 осіб, до якої увійшли хворі різної статі й віку. Їхні результати порівняли з контрольною групою. Як пояснюють учені, потрапляння патогена в епітелій слизової дихальних шляхів і захоплення вірусом келихоподібних клітин призводить до порушення слизового бар’єру.

Читайте також:  Названо шість симптомів "тривалого" коронавірусу

Через зменшення кількості муцину (слиз, який захищає стінки шлунка від дії соляної кислоти та подразнювальних речовин їжі. – Ред.) знижується не тільки нюхова чутливість, а й виникають неприємні відчуття в носі та роті, зокрема й сухість.

"Симптоми оцінювали за реакцією відсутності/присутності. Більш ніж 68% пацієнтів повідомили хоча б про один "назальний" симптом. Клінічна група мала "дивні відчуття в носі" та надмірну сухість набагато частіше, ніж контрольна (15%). 52% пацієнтів (але тільки 3% із контрольної групи) повідомили про симптом, який вони описали як "носовий душ".

Назальні симптоми зазвичай поєднувалися з аносмією (втрата нюху) і гіпосмією (зниження нюху), а також агевзією (повна втрата смакової функції язика) або гіпогевзією (порушення смаку). Вони проявлялися переважно до або разом із іншими симптомами COVID-19 і тривали в середньому 12 днів", – пояснили дослідники.

Вони додали, що загалом на втрату нюху та смаку скаржилися 85% і 80% заражених коронавірусом відповідно. Іспанські вчені вважають, що висновки їхньої роботи важливі, оскільки описані симптоми хоч і не смертельні, але свідчать про захворювання. Вони кажуть, що такі ознаки варто внести в протоколи ранньої діагностики COVID-19.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Оксана 29.11.2020, 12:18
Дуже все правильно. В мене так само так починався коронавірус. В носі було таке відчуття, що я сиджу в сухій сауні.