Степанов розповів, коли Україна отримає вакцину від коронавірусу

Життя  4 грудня 2020 року, 12:11 774

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна отримає вакцину від коронавірусу у кінці першого-на початку другого кварталу 2021 року. Про це сказав Максим Степанов на засіданні парламенту.

"Україна отримає вакцину, близько 8 млн доз з ініціативи COVAX. До 7 грудня у нас підписання відповідних документів. Я думаю, що термін отримання цієї вакцини – це кінець першого початок другого кварталу", – заявив очільник МОЗу.

Таким чином, Україна зможе отримати вакцину у кінця березня-квітні 2021 року. За його словами, Україна також веде переговори з виробниками, які уже закінчили випробування, про поставку вакцин.

Читайте також:  Чи вводитимуть жорсткий карантин у грудні: відповідь Степанова

Зокрема, Степанов заявив, що Україна домовилася з компанією Pfizer. Поставка вакцини компанії очікується також на початку другого кварталу. При цьому Степанов не уточнив кількості доз, які може поставити компанія. Міністр додав, що Україна не буде купувати російську вакцину, бо вона не пройшла третьої стадії клінічного випробування і її не рекомендує ВООЗ.

Довідково: COVAX – механізм глобального доступу до вакцин COVID-19. Ініціатива передбачає, що насамперед вакцинування проводиться людям, які перебувають у групах ризику.

В рамках ініціативи 92 країнам вакцина буде надана безоплатно, або нижче ринкової ціни. Україна також потрапила в цей перелік. Планується, що будуть використовуватися продукти фірми  Astra Zeneca (Велика Британія) –  для 61 країни та  Novavax (США) – для 92 країн.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0