Боржникам за комуналку можуть заборонити виїзд за кордон та керування авто

Життя  7 грудня 2020 року, 17:00 3053

У парламенті зареєстрували проект постанови про прийняття за основу законопроекту №3613, яким, серед іншого, запроваджуються обмеження до боржників з оплати за житлово-комунальні послуги, подібні до заходів щодо боржників-аліментників. 

Так, проект постанови №3613/П зареєструвала минулого тижня голова комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Самим же законопроектом передбачено запровадження обов’язкової реструктуризації заборгованості населення (якщо заборгованість перевищує суму, визначену урядом за кожним видом житлово-комунальних послуг, станом на 01 жовтня 2020 року) терміном до 5 років при умові, що загальна сума платежів не повинна перевищувати 25% доходів для субсидіантів і 20% – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

Loading...

Читайте також:  ТОВ «Закарпаттяенергозбут» звернулось до споживачів із важливим повідомленням

На споживачів, які уклали договір про реструктуризацію заборгованості поширюється діючий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для оплати поточних платежів.

Також ним запроваджуються певні тимчасові обмеження до боржників з оплати за житлово-комунальні послуги. Зокрема, за рішенням суду може бути обмежено право виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання.

У разі неукладання договору реструктуризації та несплати поточних платежів, заборгованість, що утворилася станом на 01 жовтня 2020 року, стягується за рішенням суду.

Крім того, раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що відповідно до зареєстрованого законопроекту, за комунальні борги забиратимуть квартиру. Водночас, в уряді стверджують, що це не відповідає дійсності.

Зокрема, за даними Міністерства розвитку громад та територій, Законом України "Про виконавче провадження" передбачено, що у разі, якщо сума, яка підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (станом на 01 січня 2020 року - це 94460 гривень), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.

Читайте також:  Які доходи доведеться задекларувати, щоб отримати субсидію: список

В уряді також спростовують інформацію про обов’язкове стягнення 50% заробітної плати. Зазначається, що за рішенням суду може бути утримано 50%, але до суду можна і не доходити, а обмежитися договором реструктуризації.

Також повідомляється, що заборона щодо виїзду за кордон, користування транспортними засобами та зброєю не почне діяти одразу з прийняттям Закону.

Зазначимо, що сам законопроєкт подали у Раду ще у червні цього року, у вересні він був включений до порядку денного, але потім його пригальмували.

Джерело: УНН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 2
Іра 08.12.2020, 14:04
То з них пі,,,,ув познімати премії тай погасити борги,а де тут людина заробе вони недумают,бо нема чим думати вмєсто мозгів аспірінова таблєтка
Вааааааа 08.12.2020, 08:24
Ді..іли. Якщо людина закордон не поїде то звідки гроші за комунальні. Якщо місячні зарплати у простих людей нижчі ніж ціна комуналки. Простих людей спочатку зробите боржниками а потім за борг їх будете виганяти з їх оселі або забирати що дорожче. Із зарплат які ви собі понаставили жити легше. А ще і вкрасти можна. А ще якщо з простих Українців гроші витрясти то і премію випишуть у декілька мільйонів. Як керівнику газового. 350,000,000. Нормально???.