Новим штамом коронавіруса перехворів заробітчанин із Закарпаття, – лікар-інфекціоніст

Життя  21 грудня 2020 року, 16:08 8040 Терміново

Коронавірус COVID-19 мутує в нові штами, у Великій Британії зафіксований значно заразніший штам вірусу. Як відбувається мутація, розповів інфекціоніст Віктор Петров в ефірі каналу "Україна 24".

"У першу чергу варто зазначити, що мутація вірусу відбувається природним чином, і цей вірус природно мутуватиме дуже активно – точно так само, як вірус гепатиту С або грипу. Чому? Тому що він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу.

Читайте також:  Європою шириться мутований коронавірус: що варто про нього знати?

Зараз, наприклад, у регіонах, які межують з європейськими країнами, вже можна помітити, що трохи змінюється клінічна картина коронавірусної інфекції, особливо у молодих людей. Тобто може не бути вже аносмії (втрата чутливості до запахів – ред.), але досить активно розвивається ураження легеневої тканини, хоча все проходить у легкій формі", – розповів він.

Лікар повідомив, що новий штам вже зафіксований у пацієнтів з України.

"Один з таких прикладів – мій пацієнт Микола. Він заробітчанин, їздить з України до Чехії й назад. І він уже перехворів на новий штам, про який заявила Велика Британія. Коли йшлося про верифікацію цього, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу", – сказав він.

Також інфекціоніст розповів, чи допоможе вакцинація побороти епідемію.

"Вакцина матиме певну кратність введення. Тобто, як і вакцинація від грипу, вона вимагатиме не тільки дворазового введення, а й, можливо, через кілька років потрібно буде її повторити. Великих сподівань на те, що ми повністю здолаємо коронавірус за допомогою вакцинації, немає, тому що за статистикою десь 35-40% людей категорично відмовляються від вакцинації", – сказав він.

Джерело: Україна 24
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0