В Україні циркулює 5 видів вірусу COVID-19

Життя  30 грудня 2020 року, 19:43 Софія Кочмар-Тимошенко 1810

На території України наразі зафіксовано зразки вірусу, який входить до глобальної генетичної лінії В, що походить з Китаю. Наразі Центр громадського здоров’я МОЗ України має результати дослідження 50 зразків від референс-лабораторії, яка функціонує на базі Public Health England Colindale у Лондоні.

Ці зразки взято у пацієнтів з 9 регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Київ.

Так, в Україні визначено такі генетичні варіанти:

  • В1 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії.
  • В1.1 – віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC).
  • В1.1.1 – циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії.
  • В1.5 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії.
  • В2 – віруси цієї групи циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.

Читайте також:  Лікарі розказали про незвичайний побічний ефект тривалого коронавірусу

Як повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України, через збільшення хворих і швидшу мутацію вірусу із січня 2021 року референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця надсилатиме репрезентативну вибірку зразків матеріалів з метою їх подальшого дослідження.

Окрім цього у 2021 році центр планує закупити секвенатор та необхідні реагенти і розпочати дослідження геному вірусу на базі власної референс-лабораторії.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0