Газ в Україні може різко подорожчати в лютому

Життя  9 січня 2021 року, 08:30 9212

Середньозважена ціна на газ в Україні з грудня 2020-го по січень 2021-го зросла на 16,4% до 7,5 грн за кубометр. При цьому за цей же період вартість пального на голландському хабі TTF збільшилася на 14,6%. В результаті тариф, відповідно, може збільшитися і на газ для простих українців.

Такі ціни вказані в даних котирувань Української енергетичної біржі. Відзначимо, традиційно блакетне паливо дорожчає як мінімум до лютого через зростання обсягів споживання. Якщо зараз мінімальна вартість блакитного палива для українців коливається близько 7 грн за куб, то вже в наступному місяці може скласти понад 8 грн.

З серпня 2020-го уряд не контролює тарифи для населення. Кожен постачальник (а їх кілька десятків) самостійно встановлює ціну. Водночас українці можуть вибирати, у кого і за якою ціною купувати блакитне паливо.

Читайте також:  У кого найдешевший газ у січні: перелік компаній

В одному багатоквартирному будинку може бути відразу декілька постачальників. Міняти їх можна без згоди сусідів кожній квартирі окремо. Ознайомитися з цінами у різних постачальників можна тут. Помінявши постачальника, можна знизити витрати.

Для розуміння:

  • із 2020 року тариф на газ розділили на дві складові: за саме блакитне паливо і за його доставку та розподіл (абонплата);
  • абонплату треба вносити щомісяця, навіть якщо взагалі не користувалися газом;
  • розмір залежить від обсягів споживання в "газовий" сезон (із жовтня до жовтня минулого року);
  • якщо за "газовий" сезон витратили 700 кубів, то абонплату потрібно буде вносити за 50 кубометрів на місяць (загальний обсяг ділиться на 12 місяців).
Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Igor 09.01.2021, 18:02
Зараз газ не по 7.5 грн як пишуть з а по 10грн (олигархичний) +2грн транспорт. А вони ще хочуть підняти? Дебіли. То вже краще перейти на електрику а скоро і на буржуйки перейдемо.