Хрещенський та Різдвяний вечори: чому вони такі схожі

Життя  18 січня 2021 року, 15:28 694

Навечір’я Богоявлення (Хрещенський Святвечір) – час приготування до великого свята Хрещення Господнього. Навечір’я означає переддень церковного торжества. Різдвяний та Хрещенський святвечори є дуже схожими за богослужінням, адже до кінця ІV століття святкування Різдва Христового і Богоявлення звершувалося в один день. В цей час святкування події Різдва Христового було виокремлене і перенесене на інший день з метою підкреслити значення народження по плоті Сина Божого та викоренити язичницький звичай поклонятися сонцю, як богу.

За благочестивою церковною традицією віряни сьогодні дотримуються посту та беруть участь в богослужіннях, – пише ПЦУ.

Читайте також:  Водохресний святвечір: що ні в якому разі не можна сьогодні робити

У цей день, після Божественної літургії за чином святителя Василія Великого, священнослужителі звершують особливий чин Великого освячення води. Згідно з церковним уставом цей чин звершується як у Хрещенський Святвечір, так і в самий день свята Богоявлення. Освячена вода є носієм благодаті Божої та великою святинею (грецькою – агіасма). Повернувшись із храму, вірні окроплюють святою водою власні оселі та рідних, споживають її з вірою на зцілення душевних і тілесних хвороб.

Згодом вся родина сідає за стіл до святої вечері. У ці дні люди навідуються одне до одних, аби привітати зі святом, зокрема через щедрівки та колядки звіщають про радість свята. Проте в цьому році через пандемію ці відвідини не будуть такими масовими.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0