В Ужгородському замку знайшли старовинну монету

Життя  22 січня 2021 року, 09:32 613 ВІДЕО

Минулого тижня мережу облетіла новина про найбільш ранню знайдену на території Закарпаття середньовічну монету – йдеться про денар Калмана з Ужгорода. Цікаво, що знайдена вона була ще під час розкопок у 2019 році, однак інтерес до неї виявили лише тепер.

Минулого тижня сторінці Археологічного музею ім. професора Едуарда Балагурі з’явився допис про денар Калмана – угорського короля, який правив наприкінці 11-го – початку 12 ст. Цікаво, що ця найдавніша на Закарпатті середньовічна монета була знайдена ще в 2019 році, під час розкопок на території Ужгородського замку.

Читайте також:  На Закарпатті почали реставрацію унікальної пам’ятки архітектури національного значення

Судячи з її ідеального стану – у вжитку вона практично не була. Сама по собі монета не є унікальною, але вона дає підтвердження того, що в кінці 11 століття на Замковій горі в Ужгороді уже жили люди.

Наразі монета зберігається в одній з експозицій Ужгородському замку. Окрім цієї там можна побачити й інші грошові одиниці. До речі, приблизно тим же періодом датується ще одна представлена в музеї знахідка – середньовічна сережка-лунниця. Побачити ці та інші знайдені під час розкопок речі можна в музеї. Більше дізнайтеся в сюжеті М-Студіо.

Нагадаємо, що цьогоріч Нацбанк випустить сувенірну срібну банкноту номіналом 200 гривень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0