«Закарпатгаз Збут» звернувся до «Укргазвидобування» з приводу продажу газу українського видобутку

Життя  22 січня 2021 року, 20:30 4444

ТОВ «Закарпатгаз Збут» звернувся до державного підприємства «Укргазвидобування» та групи «Нафтогаз» з приводу продажу газу українського видобутку за пільговою ціною. Про це в програмі «Актуальне інтерв’ю» на телеканалі «М-студіо» повідомила директорка «Закарпатгаз Збуту» Вікторія Томинець.

За її словами, намагання держави захистити соціально-вразливе населення є зрозумілим, але разом із цим мають бути захищені виробники і постачальники ресурсу.

«18 січня 2021 року Кабінетом Міністрів було прийнято постанову, де зазначено, що постачальники мають продавати газ кінцевому споживачу за ціною 6,99 гривень за кубометр. Для нас, як роздрібного постачальника, незрозуміло, що за цією постановою стоїть, тому що вона недосконала і неповна. Вона була б повною, якби було зазначено, з якого ресурсу і хто зобов’язаний продати роздрібному постачальнику газ принаймні по 6700 гривень за тисячу кубометрів, щоб він мав 100 гривень дохід і заплатив тариф 163 гривні оператору ГТС.

Читайте також:  На Закарпатті нагородили переможців акції «Вигравай 1000 гривень на газ або теплі подарунки»

Ми не розуміємо, хто цей оптовий постачальник, який зобов’язаний надати нам такий ресурс. Сьогодні газ можна купити в оптовому секторі тільки за високою ринковою ціною, а продати за регульованою. Це значить, що хтось понесе колосальні збитки. Яким чином, хто і в який спосіб має компенсувати цю різницю? Хто зобов’язаний продати нам цей ресурс? На наше переконання, постанова Уряду має бути доопрацьованою, необхідно зобов’язати «Укргазвидобування» продавати газ усім постачальникам, які працюють з населенням, за зниженою пільговою ціною. Відповідно, ми зможемо продавати цей газ за ціною 6,99. А поки нам не зрозуміла ця постанова, ця формула, як її реалізовувати.

Ми звернулися до групи «Нафтогаз», до «Укргазвидобування» з приводу продати нам ресурс за пільговою ціною. Тому що в ринкових умовах, де ми отримуємо газ, ніхто не готовий поставляти його за такою неринковою ціною», – зазначила Вікторія Томинець.

Нагадаємо, затверджено нову ціну на газ до кінця карантину.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Еган 23.01.2021, 10:36
Пора закрити фірташовські шарашкіни контори нафіг, а вартість прокладки труб і ціну самих труб ,які населення сіл і міст прокладало за свої кошти,нехай повернуть людям,от тоді модуть брати за транспортування газу.А так не зрозуміло,вони той газ піддувають зусиллями працівників газзбутів.?Мають отримувати кошти лише за ремонти газових мереж