Українців почнуть штрафувати: коли і за що

Життя  24 січня 2021 року, 08:30 5556

В Україні штрафувати за відмову обслуговувати клієнтів українською мовою почнуть з 16 липня 2022 року. Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь в інтерв’ю "Радіо Свобода". За словами Креміня, за порушення мовного законодавства у сфері обслуговування загрожуватиме штраф від 5100 гривень до 6800 гривень. "Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, по відношенню до яких ми постійно отримуємо постійні скарги, і таких скарг достатньо дві для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф", – сказав омубдсмен.

Читайте також:  В Україні можуть по-новому штрафувати за паркування

Водночас штрафи можна буде оскаржити в суді, а для подібних претензій мають бути наведені докази. "Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче "прославитися" на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає", – висловився Кремінь.

Нагадаємо, що 16 січня, набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0