Яке сьогодні свято та що не варто робити

Життя  29 січня 2021 року, 13:01 1260

П’ятниця, 29 січня, в народному календарі – Петра Вериги. Православна церква в Україні цього дня відзначає поклоніння чесним веригам апостола Петра – ланцюгам, якими був скутий святий під час своїх арештів.

Інші назви свята – Петро Полукорм, Петрів день, Петро, День Петра, День Полукорма. Наші пращури в цей час за звичаєм перевіряли залишки запасів на зиму, щоб визначити, чи вистачить їх до наступного врожаю. Детальніше про традиції, звичаї і заборони 29 січня читайте далі в матеріалі.

Поклоніння чесним веригам апостола Петра: історія

Близько 42 року Петро за наказом царя Іудеї Ірода Агріппи був заарештований за проповідь про Спасителя Ісуса Христа. У темниці апостол був скутий двома залізними ланцюгами (веригами).

Читайте також:  Церковний календар на лютий 2021 року: коли Три святі та Стрітення Господнє

У ніч перед судом над святим ангел Божий зняв з Петра ланцюги і дивовижним чином вивів його з ув’язнення. На згадку про диво християни зберігають вериги як священну реліквію: наразі вони лежать у базиліці Сан-П’єтро-ін-Вінколі в Римі.

Священнослужителі виносять реліквію на поклоніння народу, а віряни звертаються до неї в разі різних недуг.

Традиції на Петра Вериги

  • У давнину в День Петра люди замовляли молебні апостолу: це мало забезпечити добрий урожай.
  • Наші пращури вважали, що до Петра домашня худоба з’їдає близько половини запасів корму, тому 29 січня проводили "облік" залишків. Селяни підраховували, чи вистачить харчів людям і тваринам до нового врожаю. Якщо припасів виявлялося менше половини, їхню витрату доводилося скорочувати (звідси назва свята – Полукорм).
  • На Петра Вериги за звичаєм заготовляли деревину і розчищали ділянки лісу під посів хліба.
  • Особливо в Петрів день побоювалися вовків: для захисту худоби від хижаків проводили "захисні" обряди, наприклад "замикали" вогнище, обвішуючи його ланцюгами з камінням.
  • З цієї ж причини намагалися не брати до рук гострі предмети, займатися рукоділлям.

Що не можна робити на Петра Вериги

  • Прати – це вважається великим гріхом.
  • Злитися, конфліктувати, лихословити.
Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0