"Вакцинація в Україні може розпочатися в лютому", – Віктор Ляшко

Життя  29 січня 2021 року, 13:55 1371

Щеплення від Covid-19 в Україні може початися близько 15 лютого, або пізніше. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами, орієнтовно у ці дати до України можуть привезти перші вакцини.

"Можемо сказати, що в районі 15 лютого. Десь так. Можливо і пізніше. Багато процесів на етапі узгодження", – заявив чиновник.

На питання, чи є ймовірність, що в лютому вакцину не привезуть і все відкладеться, він відповів, що завадити можуть лише форс-мажорні обставини. "Наприклад, не відпустять партію, партія потрапить у ДТП, літак не вилетить через негоду. Якщо ми не отримаємо у лютому вакцину, то лише через такі от речі. Я більш ніж впевнений, що у лютому почнеться компанія з імунопрофілактики проти коронавірусу", – сказав пан Ляшко.

Читайте також:  Коли вакцина від COVID з’явиться в аптеках: відповідь МОЗу

При цьому він не відповів на питання, якою саме вакциною почнуть щеплювати українців від коронавірусу. "Питання в тому, яка вакцина приїде першою. Та, що може бути виділена в рамках Covax, яка передається Україні безоплатно. Або та, яку Україна законтрактувала за бюджетні кошти".

За його словами, якщо Covax, то, напевно, першою приїде вакцина Pfizer. 29 січня стане відомо, чи дадуть Україні Pfizer. Якщо це буде не Pfizer, то 80%, що це буде Astrazeneca. В рамках глобальної допомоги Covax Україні обіцяли безоплатно надати від 8 до 16 млн доз вакцин.

До цього часу Україна уклала попередній контракт лише з однією компанією про закупівлю вакцин від коронавірусу – це китайський виробник Sinovac. Але виникають питання щодо ефективності цієї вакцини, яка ще проходить третю стадію випробувань. Згідно з дослідженнями, які провели у Бразилії, ефективність Sinovac становить 50%.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що договору з цією китайською компанією не буде, якщо ефективність вакцини буде менше 70%. Віктор Ляшко розповів, що Україна веде переговори з кількома міжнародними компаніями – провідними виробниками. І до 1 лютого мають оголосити про ще один контракт на закупівлю вакцин.

Джерело: ВВС Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0