148 зі 175 ліжок, виділених для хворих на коронавірус в Ужгороді, вже зайняті

Життя  18 лютого 2021 року, 08:11 662
148 зі 175 ліжок, виділених для хворих на коронавірус в Ужгороді, вже зайнятіФОТО: ілюстративне

В Ужгороді впродовж останніх трьох тижнів інтенсивно зростає захворюваність на коронавірус. Ситуацію, що склалася, обговорювали на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) в Ужгородській міськраді під головуванням міського голови Богдана Андріїва.

Зокрема, за даними Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України», 3-9 лютого у місті зробили 787 ПЛР-тестувань і виявили 238 хворих (208,8 на 100 тисяч населення). 10-16 лютого провели менше тестувань – 656, однак кількість підтверджених випадків суттєво зросла – 394.

Читайте також:  Всі школи Перечинської громади переводять на дистанційне навчання

Станом на 17 лютого, в Ужгороді 1787 активних хворих. У центральній міській клінічній лікарні зайнято 148 зі 175 ліжок, виділених для лікування хворих на COVID-19, із них 125 – ужгородці. Ситуація в інших медичних закладах міста не краща, а відсоток важких хворих і відповідно кількість госпіталізованих зростає. Відтак є загроза, що лікарні не зможуть приймати коронавірусних хворих, бо не матимуть місць.

Щоб знизити ризик зараження COVID-19, подальшого поширення інфекції, управління охорони здоров’я міськради наголошує на неухильному дотриманні протиепідемічних заходів:

  • носити захисну маску та слідкувати, щоб вона закривала і рот, і ніс;
  • якомога частіше мити руки водою із милом протягом 20-40 секунд або обробляти їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%;
  • уникати скупчень людей, а в людних місцях дотримуватися відстані не менше 1,5-2 метри;
  • за можливості, не торкатися руками очей, носа і рота;
  • залишатися вдома у разі появи респіраторних симптомів і звернутися до сімейного лікаря.

Відбулося засідання Кабінету Міністрів, де прийняли рішення, що Україна з 24 лютого повертається до моделі адаптивного карантину. Він діятиме до 30 квітня 2021 року із рівнями епідеміологічної безпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний».

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0