Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Що варто знати про психотропні речовини та яку загрозу вони несуть розповідає оперуповноважений поліції Джумак Андрій

Що варто знати про психотропні речовини та яку загрозу вони несуть розповідає оперуповноважений поліції Джумак Андрій

Що варто знати про психотропні речовини та яку загрозу вони несуть розповідає оперуповноважений поліції Джумак Андрій

Нові психоактивні речовини (далі – НПР) – аналоги або похідні існуючих наркотичних засобів і психотропних речовин, що не підпадають під міжнародні і національні заходи контролю, але мають дію, схожу з дією контрольованих наркотиків.

ВІДЕО ДНЯ

"Стрімка поява великої кількості НПР на світовому ринку наркотиків становить серйозну загрозу для охорони здоров’я та реальну проблему наркополітики, – додає головний оперуповноважений Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України, підполковник поліції  Джумак Андрій Вікторович.  –Найчастіше про негативну дію НПР на здоров’я людини яка завдається ними шкоду суспільству мало що відомо, і це істотно ускладнює профілактику та лікування. аналіз і виявлення великої кількості хімічно різноманітних речовин, одночасно присутніх на наркоринку, є непростим завданням".

Що варто знати про психотропні речовини та яку загрозу вони несуть розповідає оперуповноважений поліції Джумак Андрій – 01
Реклама

У цій ситуації найважливіше значення має моніторинг, обмін інформацією, раннє попередження і підвищення усвідомленості про ризики.

У наркосередовищі найчастіше термін НПР (NPS) охоплює так звані «курильні суміші», «спайси», «солі», «дизайнерські наркотики». Разом з ти усі ці речовини можна поділити на сталі групи речовин (згідно Додатку), які мають відповідну одна від одної психоактивну дію.

Реклама

Вживання НПР часто супроводжується розладами здоров’я. В цілому НПР можуть викликати найрізноманітніші побічні ефекти – судомні припадки, тривожність, агресивність, гострі психози і потенційний розвиток залежності.

Споживачі НПР нерідко потрапляють до лікарні з важкими отруєннями. Дані про токсичність і канцерогенний потенціал багатьох НПР або відсутні, або дуже обмежені, а про їх довгостроковому негативну дію і ризики як і раніше майже нічого не відомо. Найчастіше немає відомостей і про чистоту і складі препаратів, що містять НПР, в результаті чого їх споживачі піддаються підвищеному ризику, про що свідчать дані про випадки екстреної госпіталізації і смерті, пов’язані з НПР, серед яких нерідкі випадки одночасного вживання декількох речовин.

Нові психоактивні речовини, як правило, виготовляються в Китаї, а також в меншому обсязі в Індії. Більшість обсягу НПР доставляється до країни призначення через поштові та експрес відправлення. Згідно останніх досліджень більшість покупців отримують НПР від регіональних дилерів, спеціалізовані магазини через друзів та в найменшій кількості випадків особисто замовляють через інтернет. Нові види НПР швидко з’являються на ринку, і якщо мають популярність у споживачів швидко набирають великі обсяги продажів, хоча і також швидко можуть втрачати популярність, як це було у випадку з мефедроном.

Реклама
Що варто знати про психотропні речовини та яку загрозу вони несуть розповідає оперуповноважений поліції Джумак Андрій – 02

Як зазначає Джумак Андрій, з огляду на зазначене слід уникати у будь якому випадку вживати або торкатися речовин (НПР), які можуть, або пропонуються під виглядом «легальних», адже навіть незначна їх кількість при потраплянні на слизові оболонки або перорально до організму може призвести до незворотної шкоди для життя та здоров’я.

При отриманні інформації щодо незаконного обігу таких засобів та речовин слід негайно повідомляти про це підрозділи Національної поліції України.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно