Влада хоче поділити Україну на 10 функціональних зон: пояснюємо, що це таке

Життя  11 березня 2021 року, 12:17 5114

Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій розказав про новий поділ території України, а саме поділ України на функціональні зони, який дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів.

Поділ територій на 10 функціональних типів дає економічні переваги жителям різних областей і дозволить більш ефективно розвивати регіони. Вперше області розділять по схожості соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених кордонів.

Читайте також:  Зеленський пропонує ввести "нульову" декларацію: що це таке і скільки потрібно заплатити

В інтерв’ю онлайн виданню «Лівий Берег» Міністр зазначив, що ідея полягає в тому, щоб направляти фінансування не на області, як було раніше – а на території. Адже в одній області можуть бути розташовані міста і села, які вимагають абсолютно різного підходу до стратегії розвитку.

Очільник Міністерства розвитку громад і територій Олексій Чернишов пояснив, як були визначені ці типи.

«Вони розроблені системно і дають можливість розподіляти гроші не тільки між областями, а й між функціональними територіями. Наприклад, перша зона з десяти – гірські території українських Карпат. Це відразу кілька областей, які ми повинні розвивати. Далі, макрорегіон Азов-Чорне море. Це узбережжі Чорного і Азовського морів. Там одні й ті ж проблеми. Далі, наприклад, прикордонні регіональні зони. На сході і на заході вони різні – в першому випадку – в несприятливих умовах, у другому – навпаки. Також є монофункціональні міста, є шахтарські регіони, які вимагають абсолютно іншої логіки», – сказав міністр Чернишов.

Визначено такі функціональні типи територій в межах державної регіональної політики на період до 2027 року:

  • Гірські території Українських Карпат
  • Макрорегіон «Азов-Чорне море»
  • Прикордонні регіони
  • Прикордонні території у несприятливих умовах
  • Тимчасово окуповані території України
  • Природоохоронні території (Смарагдова мережа)
  • Міські агломерації
  • Центри економічного розвитку
  • Монофункціональні старопромислові міста
  • Сільські території у несприятливих умовах

Проєкти по функціональним територіям вже розробляються.

«Вперше в історії України Стратегія регіонального розвитку має план заходів, які будуть фінансуватися. І левова частка цього плану – з Державного фонду регіонального розвитку. Внаслідок реформи ДФРР, яка вже на фінальній стадії, ми збільшимо розмір ДФРР з 1% видаткової частини державного бюджету України до 2% у наступному році і до 3% з 2023 року. З урахуванням скорочення цього року, 3% – це майже в 6 разів більше, ніж зараз», – пояснив голова Мінрегіону.

Джерело: ЛБ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Обурений 12.03.2021, 01:44
Шо ж ви уроди робите?! Нащі пращури будували цю країну, воювали, життя клали, а ви гандони у парламенті і їх шавки за бабло усе пройобуєте і розвалюєте! Які нахуй 10 регіонів? Засуньте їх собі у своє 11те очко! Янек крав, але бля.... За нього люди жили, як люди і будувались і розвивали економіку і країну і бізнес попри шмару Юлю!!! Тот же гандовася пЕтя Вальцман-Порошенка, - гнида рідчайша, підараси по жизні, крав на всьому і безбожно, але такої хуйні як ви, точно не чудив! Я за тебе Вова голосував і надію мав! Я розумію шо президент несе відповідальність за зовнішніюю політику, а прем'єр за внутрішню, але Шмигалька нахуй з влади бо то паразіт чистої води, але тоді пане Президент України треба усіх радників і таких прем'єрів нах.. послати, а самому без кавалерії-охрани до людей прийти хотя би втиху, пройтись містами хоть законспіруйся і вчуй шо народ глаголить! Реформи тих тупорилих підарасів ведуть Україну зашморг, а народ на смерть! З таким темпом через 80 років сьогоднішні часи будуть згадувати, як другий голодомор, бо пенсіонерам жити нема щюза що, і навіть працюючи населення сьогодні з вашими йобаними ОТГ і лишається робочих місць і люди з двома чи трьома вищими освітами, зі стажем не можуть влаштуватися навіть офіціантами, а є такі, що їх у двірники не беруть! До чого ви ведету ту країну? Кого кого, а вас винесуть ногами вперед то 100%!