«Британський штам коронавірусу завезли на Закарпаття ще взимку», – епідеміолог

Життя  17 березня 2021 року, 16:01 639

Інформація Центру громадського здоров’я про виявлений «британський» штам коронавірусу на Закарпатті мала б спонукати населення дотримуватися самоізоляції та карантину. До того ж новий штам «було завезено» в область ще взимку. Про це повідомила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.

За її словами, на тактику лікування коронавірусної хвороби інформація про підтверджений «британський» штам не впливатиме. «Ми знаємо, що цей штам коронавірусу в область був завезений, за нашими гіпотезами це відбулося ще взимку, перед тим масштабним стрибком захворюваності в лютому. Дійсно, ми спостерігаємо трошки іншу клінічну картину перебігу хвороби, викликаної коронавірусом. Маємо інакшу симптоматику, більше важких форм захворювання і значно більшу кількість виявлених випадків у порівнянні з піком другої хвилі коронавірусу, який в області був минулої осені, 2020-го року», – зазначила Тимчик.

Читайте також:  На Закарпатті виявили британський штам COVID-19

Що стосується решти, пояснила епідеміолог, в області і так посилений карантин – Закарпаття перебуває в червоній зоні з 8 березня, не працює сектор громадського харчування, не їздить громадський транспорт та обмежена торгівля.

«Єдине, ця інформація про «британський» штам мала би вплинути на свідомість населення і спонукати людей більше дотримуватися карантинних норм: не порушувати самоізоляцію та масковий режим, не проводити сімейних святкувань, адже доведено, що «британський» штам коронавірусу має значно більше поширення за інші штами», – наголосила Тимчик.

Утім, на самосвідомість закарпатців в регіоні не надто покладаються. Відтак, в області розпочали роботу мобільні групи, котрі перевіряють дотримання самоізоляції громадянами. Як  зазначила Тимчик, це потрібно для того, аби попередити подальше поширення вірусу.

Джерело: Укрінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0