Яке сьогодні свято та хто відзначає День ангела

Життя  23 березня 2021 року, 08:12 2535

За релігійним календарем віряни вшановують пам’ять святого Кіндрата, який походив зі знатної родини. Він був дуже багатий, але не шкодував коштів на допомогу братам-християнам, які були в ув’язненні за віру.

Коли до Нікомідії прибув посланець нечестивого, то святий Кіндрат добровільно постав перед ним, щоб своєю самовідданою рішучістю зміцнити мужність ув’язнених побратимів. Спочатку посланець намагався відвернути Кіндрата від Христа, обіцяючи йому нагороди та почесті. Потім, побачивши марність своїх спроб, він кинув святого в темницю і повелів покласти його спиною на дрібні цвяхи та причавити великим каменем.

Читайте також:  Великий піст 2021: що суворо заборонено робити у другий тиждень

Також сьогодні вшановують пам’ять святої Василини. Відомо, що вона загинула мученицькою смертю, коли їй було лише 9 років.

Які традиції на свято

У народі цей день називають Василиною – володаркою весняних вод. Вона знала таємницю того, як уникнути паводків. Тому селяни зверталися до неї за допомогою великої весняної води. Зазвичай цього дня господарі рили канали і відводили воду від будинку, щоб уникнути підтоплень, також вже 23 березня чекали на першу весняну грозу.

Іменини: Анастасія, Василина, Віктор, Галина, Денис, Купріян, Клавдій, Кіндрат, Леонід, Ніка, Никифор, Павло, Папій, Федір.

Що не можна робити

  • Не можна сваритися і кричати.
  • Не можна позичати щось.
  • Не слід братися за важку роботу цього дня.
  • Уникайте грубої і жирної їжі, оскільки вона погано вплине на ваше самопочуття.
Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0