Католицька Пасха 2021: коли святкують Великдень та які є традиції

Життя  26 березня 2021 року, 11:10 17955

Католицька Пасха 2021 не збігається зі святкуванням православного Великодня цього року. Вірники західного обряду святкуватимуть Світле Христове Воскресіння 4 квітня. Водночас вірники східного обряду – 2 травня.

Чому така різниця? А все через різні календарі. У 1582 році римо-католицька церква перейшла на григоріанський календар. Інколи можна зустріти назву "календар нового стилю". Водночас православні рахують пасхалію по юліанському календарю.

Наступного разу Пасха у католиків та православних разом буде у 2025 році – 20 квітня.

Читайте також:  Коли Великдень у 2021 році: дата святкування

Традиції святкування католицького Великодня трохи відрізняються від православного. За день до Пасхи в католицьких костелах проводять обряд благословення вогню і води, а також запалюють великодню свічку. Даний благодатний вогонь свічки віряни несуть у свої домівки для захисту. Також омиваються освяченою водою і дають її пити всім членам сім’ї.

Є певні відмінності і у святковому Богослужінні.

Чи не найбільш помітною відмінністю є те, що на католицьку Пасху одним із атрибутів є так званий Великодній кролик. За народним віруванням, в ніч перед Пасхою кролик ховає розфарбовані яйця в будинку. Вранці святкового дня діти повинні відшукати ці крашанки.

Втім, незмінним і єдиним у вірників всіх конфесій є те, що Великдень – сімейне свято. Вся родина йде до храму, де освячують Великодні кошики, а вже вдома насолоджуються святковими стравами.

У сучасному світі сімейні узи поєднали у міцні родини вірників різних конфесій. Як це часто буває, сім’ї святкують обидва Великодня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0