Карантинні виплати: хто може отримати 8 тисяч гривень

Життя  30 березня 2021 року, 21:45 3394

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 30 березня, ухвалила президентський закон про фінансову допомогу ФОПам.

Відповідний законопроєкт №5300 "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" під час голосування в цілому підтримали 312 народних депутатів.

Читайте також:  "Карантин в Україні буде діяти до кінця року", – Степанов

Згідно з документом, застрахований ФОП чи працівник, який в нього працює, має право на отримання допомоги з держбюджету на підставі самостійного звернення у розмірі 8 тис. грн. Окрім цього підприємці та працівники можуть потенційно розраховувати на допомогу від місцевої влади у розмірі, який буде визначено органами місцевого самоврядування.

При цьому встановлюються обмеження на виплату допомоги. Зокрема, не зможуть розраховувати на державні кошти наймані працівники, які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за всі місяці відповідного кварталу або якщо середня зарплата найманого працівника перевищує 30 тис. грн. При цьому середня зарплата розраховується за три останні місяці, які передували зверненню.

Не отримають "карантинних" ФОПи, які:

  • зареєструвалися три місяці тому,
  • припинили свою діяльність, 
  • в останній рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за 6 місяців

Окрім цього у разі виявлення недостовірних відомостей, наданих застрахованою особою, на підставі яких було виплачено допомогу, що впливають на право застрахованої особи на її одержання, сума допомоги підлягає поверненню застрахованою особою до Державного бюджету та відповідного місцевого бюджету у визначеному Кабінетом Міністрів порядку.

Нагадаємо, що в Україні можуть запровадити карантинні виплати: хто отримає гроші.

Джерело: Укрінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Рапс 31.03.2021, 03:01
Цікаво де держава з пустим бюджетом буде брати кошти для виплати ? Мабуть тим , хто працює і чесно платить податки держава олію буде продавати по 65грн за літр і звідти платити допомогу тим хто "валяє дурака". Соломонові рішення. А тому трударі ,готуйтесь : більше робити і більше платити.