"Закарпаттяобленерго" звернулось до жителів області з важливим попередженням

Життя  2 квітня 2021 року, 13:04 4415

ПрАТ "Закарпаттяобленерго" нагадує жителям найзахіднішої області України про заборону спалювання сухотрав’я та чагарників уздовж ліній електропередач. З настанням пожежонебезпечного весняно-літнього періоду різко збільшується кількість пожеж, про що свідчить статистика і щорічний аналіз виникнення пожеж.

Через часті випадки спалювання сухотрав’я зростає небезпека виникнення пожеж як в лісових масивах, так і безпосередньо поблизу ліній електропередач та електрообладнання.

Адміністрація ПрАТ "Закарпаттяобленерго" нагадує: категорично забороняється спалювання сухотрав’я, чагарників та влаштування сміттєзвалищ поблизу охоронних зон ліній електропередач та біля трансформаторних пунктів, електропідстанцій. Це передбачено чинним законодавством України.

Читайте також:  В Україні сьогодні ввели нові тарифи на газ

Охоронна зона електричних мереж встановлюється вздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони від крайніх проводів за умови невідхиленого положення, на відстань (для повітряних ліній напругою):

  • 2 метрів – до 1 кВ
  • 10 метрів – до 10 кВ
  • 15 метрів – до 35 кВ
  • 20 метрів – до 110 кВ
  • 25 метрів – до 220 кВ.

Особи, винні у порушенні законодавства у сфері цивільного захисту, несуть відповідальність відповідно до ст. 140 Кодексу цивільного захисту України,  ст. 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 241, 245 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Шмигаль розповів, яким буде тариф на електроенергію для населення з 1 квітня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0