В Україні сьогодні ввели нові тарифи на газ

Економіка  1 квітня 2021 року, 09:58 350427

Із четверга, 1 квітня, Кабінет міністрів не обмежуватиме максимальну вартість газу. Тому для українців перерахували тарифи на блакитне паливо: частина компаній різко підвищила ціни, інші – поки залишили колишню вартість. Нові ціни протримаються до травня, після чого їх знову переглянуть.

Скільки заплатимо у квітні?

Різкого подорожчання очікувати не варто. Незважаючи на скасування держрегулювання, більшість компаній залишили свої пропозиції на рівні до 7 грн за кубометр. Серед понад 60 постачальників тільки 10 запропонували тарифи, які значно вищі від березневих.

Як довго буде триматися така ціна?

У травні всі постачальники свої цінники перерахують. Ба більше, за новими правилами вони повинні будуть запропонувати річні тарифи. І багато експертів із таким розкладом не згодні. Мовляв, у травні газ усе ще дорогий, а якщо почекати до літа і тільки тоді розробити річний тариф, то у компаній буде можливість купити дешевий газ, отже, і ціни будуть нижчими.

Читайте також:  У "Нафтогазі" попередили про перехід на ринкові тарифи з 1 квітня

Експерт Української енергетичної асоціації Валентин Землянський вважає, що вартість кубометра буде на рівні близько 8 грн за куб. "На тлі досить високих цін, із високою часткою ймовірності можна прогнозувати, що ціна річного контракту на газ, на який українці повинні перейти з 1 травня, як і ціна квітня, буде на рівні 8 і більше гривень за кубометр", – упевнений він.

Із цією думкою погоджується координаторка житлових програм "Опори" Тетяна Бойко, вона вважає, що таке рішення може нашкодити українцям. Зазвичай дешевий газ з’являється на ринку вже ближче до літа. Якщо дати можливість постачальникам опублікувати річну пропозицію не у квітні, а після "низького" сезону, то ціна може бути значно нижчою.

Як формується ціна?

Українські компанії повинні орієнтувати від ринкової вартості: скільки коштує газ на біржі, які ціни в Європі, з якими котуваннями вони можуть закупити блакитне паливо. Наприклад, за даними Української енергетичної біржі, в квітні в середньому газ буде коштувати 7,59 грн за кубометр.

Незважаючи на це, більшість компаній залишили ціну в 6,99 грн за куб. Справа в тому, що через конкуренцію на ринку компаніям доводиться стримувати зростання цін. Загалом же щомісяця, до осені, вартість кубометра буде поступово знижуватися. Тому цілком ймовірно, що вже в травні українці можуть побачити більш привабливі ціни.

Читайте також:  Головні новації квітня-2021: до чого готуватись українцям

Як платити менше?

Кожен українець із серпня 2020-го має право в будь-який момент поміняти постачальника. Для цього варто лише зайти на сайт тієї компанії, у якої ви хочете купувати блакитне паливо, і пройти інструкції. Хтось просить заповнити анкету, хтось запрошує прийти в сервісний центр.

Також потрібно звернути увагу на тарифи. Вони бувають:

  • на декаду (10 днів);
  • місячні;
  • квартальні (три місяці);
  • річні.

Річний тариф вигідно укладати влітку, коли вартість блакитного палива мінімальна. Але якщо постачальники запропонують річний тариф у травні, можливо, влітку з ним доведеться переплачувати. Вартість газу змінюється щомісяця, а ті, хто вибрав річну ціну, щомісяця платять одну і ту саму суму.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 12
Женя 04.04.2021, 19:46
Їїїббааннутіі бля більше слів немає
Олександр 04.04.2021, 19:40
"Ринок"..., "тарифи "..., це все "ваші" заморочки...!? Віддайте людям те, що вони мають/ повинні мати, і в першу чергу це відповідні/ достойні зарплати та пенсії!!! І не віщайте людям локшину...!!! (Все інше..., то від лукавого...)
Сергей 03.04.2021, 11:15
Газа дешевого небудет.21 век на дворе,а люди как в середине 20. За все надо платить,почему то никто невозмущаетс из журналистов по поводу подорожанию продуктов первой необходимости. Ведь бизнесмены сначало продают зерно за валюту,потом вешают лапшу аро неурожай и подымают цены на хлеб, масло, молоко и прочее,хотя супермаркеты ломятся от просроченых продуктов. МЫ ВИНОВАТЫ ЛИШЬ В ТОМ,ЧТОНЕМОЖЕМ ПРОКОНТРОЛИРОВАТЬ ДЕЙСТВИЕ ПРИНЯТЫХ ЗАКОНОВ,У НАС НЕРАБОТАЕТ НА НАС МВД
Народ 03.04.2021, 10:26
Ідіоти ! Крадуть наш газ продають Європі. І за наш гаг здидають з людей дві шкури.
Марія 02.04.2021, 21:47
Будь вони прокляті до сьомого покоління з їхніми тарифами
Марія 02.04.2021, 21:35
Дати їм по 3000 гр пенсії за 46 років іхай платять за газ і інше та ще й "жруть " місяць. Правда , для них це КОСМОС. Але з собою нічого не візьмуть, там не треба... А тут у них апетити свинські...
Ігор 02.04.2021, 11:49
Якість газу ніяка, лічильник крутить, а тепла нема, а "мордожопи" ціни піднімають 10грн за 1м3
Сергій 02.04.2021, 10:45
Видобуває газ (недра - народні) одна компанія, а постачальників більше 60 компаній. Запитання- яким чином в одній трубі може поміститися 60 постачальників? Хто може пояснити, як проходе реверс газу у трубі високого тиску, чи газ повертається до України по засекреченому газогону? Проявляється така думка-найняті народом правителі і в "член" не ставлять народ. Та чому несення України не може позбавитися таких ізбранців?
Світлана 01.04.2021, 21:43
Просто ідіоти, люди і так в боргах, немає за що платити, бо карантин, а вони підіймають ціни. Жах.
Ірина 01.04.2021, 20:31
Як вони вже дістали!!!
Володимир 01.04.2021, 13:53
Зробіть як в Азербайджані , новітні лічильники як працюючи по предоплаті, вставив картку з куплений кубами газу і користувався. Скінчилися, газ перекривається. Купуєш наступну. Боргів немає. Перерахунків не треба багатьох. А картки будем купувати в кого дешевше. Ринок і наскільки проще.
321 01.04.2021, 13:30
Завжди їм мало. Не встигаєш слідкувати за новими тарифами