Коли кордони ЄС можуть відкрити для українців: озвучено прогнози

Життя  7 квітня 2021 року, 10:51 6767

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, кордони Шенгенської зони можуть відкритися для українців до середини літа, але фінальної визначеності з цього приводу немає. 

Гітанас Науседа зауважив, що хоча неможливо передбачити, якою буде епідемічна ситуація через декілька місяців, відтак він не може гарантовано назвати дату зняття обмежень на поїздки, але він сподівається, що ЄС відкриє кордони для іноземців вже влітку. 

Читайте також:  На початку літа: в Євросоюзі повідомили про важливі зміни

"Можливо, влітку обмеження будуть зняті, але це залежатиме від багатьох факторів, не тільки від ефективності карантину, але також від впровадження "зелених паспортів", які імовірно з’являться в червні, та звісно ж, від швидкості вакцинації", – зазначив він, додавши, що країни ЄС прагнуть до середини літа вакцинувати 70% дорослого населення.

Президент підкресли що саме після цього може відновитися дія безвізового режиму, але невідомо, чи поширюватиметься вона відразу на всі групи. 

"Тоді кордони можуть відкритися, але це залежатиме також від вакцинації в інших державах, як-от в Україні. І це в принципі може бути перепоною. Але я би не переоцінював цей фактор", – заявив Гітанас Науседа, зазначивши, що для окремих груп, як-то офіційних делегацій, діятиме інший режим перетину кордону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Котурбач 07.04.2021, 12:36
Нашто нам сися Єуропа